Nie masz konta? Zarejestruj się

Krzeszowice

Bartek Sosur najlepszym juniorem w klubie w 2019 r. (WIDEO)

15.12.2019 13:30 | 0 komentarzy | 4 416 odsłony | Michał Koryczan

Na półmetku sezonu krakowskiej A-klasy Świt Krzeszowice zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera osiem punktów.

0
Bartek Sosur najlepszym juniorem w klubie w 2019 r. (WIDEO)
Działacz Janusz Pudełko, najlepszy junior sezonu 2019 - Bartek Sosur i prezes Świtu Stanisław Molik. Fot. Alicja Molenda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Sonda

Czy Świt Krzeszowice wywalczy w tym sezonie awans do okręgówki?

Po spadku z klasy okręgowej w zeszłym sezonie Świt, po przeszło trzydziestu latach, znów rywalizuje na poziomie A-klasy.

Krzeszowicki zespół poprzednim razem rywalizował na tym szczeblu rozgrywek w sezonie 1986/87. Wówczas wywalczył awans do ligi okręgowej. Osiągnięcie podobnego wyniku w obecnych rozgrywkach wydaje się bardzo trudne.

Krzeszowiczanie tracą do prowadzących w lidze Orląt Rudawa osiem punktów. Nie jest to, rzecz jasna, strata niemożliwa do odrobienia, ale by to osiągnąć - Świt musiałby na wiosnę ustabilizować formę i liczyć na potknięcia Orląt.

Na jesieni krzeszowiczanie pokazali dwa, różne oblicza. Na swoim stadionie Świt był prawdziwym dominatorem, gdzie wywalczył 25 punktów. Z kolei na wyjazdach drużyna prowadzona przez Bogdana Przygodzkiego prezentowała się zdecydowanie gorzej, zdobywając zaledwie sześć „oczek".

W piątek piłkarze, trenerzy, działacze i sponsorzy Gminnego Klubu Sportowego Świt Krzeszowice wzięli udział w spotkaniu przedświątecznym.

Podczas niego poznaliśmy nazwisko najlepszego juniora Świtu w 2019 r. Został nim Bartek Sosur. Obejrzyjcie rozmowę wydawcy "Przełomu" Alicji Molendy z młodym zawodnikiem.

Podsumowanie statystyczne rundy jesiennej Świtu oraz komentarz napastnika tego klubu Grzegorza Krzysiaka przeczytacie w najnowszym numerze "Przełomu". Jest on dostępny w wersji papierowej i elektronicznej.