Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

5 najniebezpieczniejszych destynacji

10.12.2019 09:23 | 0 komentarzy | 2 975 odsłony | red

Materiał promocyjny

Planując wypoczynek za granicą, musimy zwrócić uwagę na sytuację w kraju, który jest celem naszej podróży. W kilku przypadkach podróżowanie wiąże się ze sporym ryzykiem. Które kraje i w jakich rejonach są niebezpieczne oraz co warto wiedzieć, jeśli chodzi o ubezpieczenie na wycieczkę?

0
5 najniebezpieczniejszych destynacji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 najniebezpieczniejszych celów podróży

Wśród krajów, które ze względu na walory turystyczne związane z niezwykłą fauną i florą, architekturą czy też uwarunkowaniami kulturowymi są popularnym celem wyjazdów, ale z drugiej strony są dość niebezpieczne, znajdują się:
- Jordania - ze względu na prowadzone działania militarne i możliwe akcje terrorystyczne dla turystów wskazane jest stosowanie się do zaleceń władz i służb porządkowych, a także unikanie przebywania w większych skupiskach ludzi - np. w centrach handlowych,
- Izrael - kraj znajdujący się w podobnej do Jordanii sytuacji, ze szczególnym uwzględnieniem wzgórz Golan, strefy Gazy oraz największego miasta - Jerozolimy stanowiącego ważny punkt kultu religijnego, co zwiększa ryzyko ataków,
- południowa część Filipin - w tym regionie od 1991 roku działa islamska grupa terrorystyczna Abu Sajjaf, której celem jest oderwanie południa Filipin i utworzenie na nim zupełnie niezależnego państwa islamskiego. Zdarzają się tam ataki terrorystyczne, a nawet porwania turystów.
- Mali - w tym kraju, szczególnie w stolicy, zdarzają się ataki terrorystyczne oraz porwania turystów, a na północy prowadzone są działania wojenne,
- Arabia Saudyjska - jest to kraj dotknięty niestabilną sytuacją w Jemenie i Iraku. Szczególnie niezalecane jest przebywanie na terytorium przy granicach z tymi państwami, ze względu na mobilizację saudyjskich sił bezpieczeństwa.

Jak się zabezpieczyć w podróży do mniej bezpiecznego kraju?

Ubezpieczenie za granicą to konieczność i nie powinniśmy z niego rezygnować. W ten sposób unikniemy wielu konsekwencji (także tych finansowych) w razie wypadku lub innej sytuacji losowej. Jeśli mimo ostrzeżeń zdecydujemy się na wyjazd do mniej bezpiecznego kraju, takiego jak jeden z powyższych, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na warunki ubezpieczenia.
Bardzo istotna, jeśli chodzi o ubezpieczenie na wyjazd, jest przede wszystkim suma ubezpieczenia przy kosztach leczenia. W przypadku bezpieczniejszych krajów europejskich powinna ona wynosić co najmniej 60.000 EUR, a poza kontynentem - 40.000 EUR w popularnych lokalizacjach i dwa razy więcej w droższych lokalizacjach (jak np. USA lub Japonia). Jeśli jednak wybieramy się do kraju zagrożonego ryzykiem ataków terrorystycznych lub działań wojennych, warto postawić na kilkukrotnie wyższą sumę ubezpieczenia. Zapłacimy wtedy większą składkę, ale zyskamy pewność, że w razie problemów uzyskamy niezbędną pomoc, bez względu na sytuację. Inną kwestią jest odpowiednie ubezpieczenie NNW (czyli ubezpieczenie na wycieczkę od następstw nieszczęśliwych wypadków). Przedmiotem ochrony w jego przypadku są następstwa wypadków, których efektem jest uszkodzenie ciała powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Tu też należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. W przypadku częściowego uszkodzenia ciała jest ona wypłacana proporcjonalnie, w stosunku do procenta uszczerbku na zdrowiu. Pełna suma ubezpieczenia jest wypłacana tylko przy 100% uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w trakcie wyjazdu zagranicznego.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie na wyjazd dla siebie i bliskich? Wystarczy skorzystać z porównywarki (kalkulatora) ubezpieczeń online, np. mFind.pl. Dzięki temu, że ma ona w swojej bazie oferty kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, można z jej pomocą znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo ubezpieczenie za granicą.

 

Materiał promocyjny