Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Pomóż potrzebującym - przyłącz się do akcji

09.12.2019 15:00 | 0 komentarzy | 1 230 odsłona | Tadeusz Jachnicki

Pomagacie w robieniu zakupów starszym, a może w porządkach? Zbieracie dary dla schroniska dla zwierząt, a może organizujecie świąteczne spotkanie? Przystąpcie do ministerialnego programu "Razem na Święta". Akcja jest skierowana do szkół, również z ziemi chrzanowskiej.

0
Pomóż potrzebującym - przyłącz się do akcji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wiem, że tysiące uczniów na co dzień angażuje się w przedsięwzięcia charytatywne. W wielu szkołach funkcjonują kluby i koła wolontariatu, które realizują działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Chciałbym, aby te inicjatywy zostały wzmocnione szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy najwięcej osób oczekuje na pomoc - napisał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski w liście zachęcającym uczniów i nauczycieli do udziału w akcji „Razem na Święta".

W ubiegłym roku włączyli się w nią uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali chorych i samotnych.

Ministerstwo zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do dzielenia się przykładami inicjatyw realizowanych w ramach akcji „Razem na Święta", prosząc o publikowanie informacji na stronach internetowych oraz profilach w mediach społecznościowych z oznaczeniem #RazemNaŚwieta.

Wszystkie placówki, które przystąpią do akcji, będą mogły pobrać specjalnie przygotowany z tej okazji logotyp i umieścić go na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych biorących udział w akcji „Razem na Święta" ministerstwo przewidziało pamiątkowy dyplom.