Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie bloku

06.12.2019 11:30 | 30 komentarzy | 9 111 odsłon | Marek Oratowski

Prawie 350 podpisów pod pismem adresowanym do burmistrza Roberta Maciaszka zebrali mieszkańcy osiedla Północ sprzeciwiający się budowie bloku z mieszkaniami na wynajem.

30
Mieszkańcy protestują przeciwko budowie bloku
Mieszkanki osiedla, które podpisały się pod protestem, stoją na miejscu przeznaczonym pod blok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pobliżu bloku Mieszka I 15 ma powstać 66 mieszkań i garaż podziemny. Mieszkania na wynajem ma wybudować Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Chrzanowie. Ta lokalizacja budzi jednak kontrowersje. Niezadowoleni z niej mieszkańcy zebrali prawie 350 podpisów pod pismem protestacyjnym, które wywiesili też na klatkach schodowych.

- To ostatni kawałek zieleni, jaki nam został na osiedlu. Mieszkania są potrzebne. Tylko nie w tym miejscu - zaznacza jedna ze zbierających podpisy emerytka Janina Sałga.

Mieszkańcy odwiedzili burmistrza Roberta Maciaszka, który zapowiadał konsultacje społeczne w sprawie tej inwestycji. Takie spotkanie było zaplanowane na 11 grudnia (podczas posiedzenia Rady Osiedla Północ-Tysiąclecie). Jednak burmistrz zaproponował zorganizowanie dodatkowego, w sobotę 7 grudnia o godz. 11 w sali konferencyjnej MOKSiR. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Więcej o proteście mieszkańców można przeczytać w bieżącym wydaniu "Przełomu", dostępnym również tutaj.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.