Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Gruntowne czyszczenie pobudowlane

04.12.2019 12:20 | 0 komentarzy | 1 118 odsłona | red

Materiał promocyjny

Budowa lub remont zawsze oznacza duże ilości pozostałości w formie biało-szarego nalotu na wszystkich powierzchniach. Okna tracą swoją przejrzystość, podłoga czy płytki na ścianach są matowe i białe. Niestety, nalot budowlany jest wyjątkowo trudny do usunięcia i przez długi czas potrafi „powracać”, wymagając ponownego zmywania. Kolejnymi uciążliwościami są przyschnięte resztki zaprawy murarskiej oraz kleje po taśmach i foliach ochronnych. Na szczęście istnieją specjalistyczne preparaty, pomagające w walce z tymi pozostałościami.

0
Gruntowne czyszczenie pobudowlane
fot. higiena.net.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Naloty wapienne i cement na podłodze

Najbardziej rzucającym się w oczy zabrudzeniem, które pozostaje po remoncie lub budowie, jest biały pył na posadzce. W przypadku podłóg z płytek antypoślizgowych lub gresu, które są odporne na działanie kwasów, doskonale sprawdzają się do czyszczenia środki o niskim pH.

Wśród nich na uwagę zasługuje Erolcid G 491 marki Buzil, który oferuje hurtownia chemiczna Higiena.net.pl. Jest to środek, którego skład oparty jest o kwas fosforowy oraz substancje powierzchniowo czynne. Działa aktywnie na wszystkie osady wapienne, cement, rdzę, a także inne zabrudzenia. Dzięki swojej zaawansowanej formule w łatwy i szybki sposób rozpuszcza zabrudzenia, zarówno powierzchniowe, jak również osadzone głębiej, na przykład w mikroporach płytek gresowych. Jest on wykorzystywany w szorowarkach i automatycznych maszynach czyszczących.

Tłuste naloty

Smary, oleje i substancje na nich oparte, to kolejny problem, który pojawia się podczas doczyszczania po pracach remontowo-budowlanych. Pozostawiają one bowiem nieestetyczne plamy, często wyglądające jak trwałe przebarwienia na płytkach. Jednak i w tym przypadku Buzil wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, proponując im Swish Facto HD 40. Ten niezwykle wydajny koncentrat usuwa zabrudzenia z tłuszczu, oleju, smaru i innych trudnych plam, a także pozwala na oczyszczenie powierzchni wodoodpornych, takich jak płytki ceramiczne, beton, czy kostki brukowe. Warto wspomnieć również, że produkt ten pozwala na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, zastępując je utrzymującą się przez długi czas świeżą wonią.

Kleje

Taśmy klejące, firmowe naklejki, czy klej znajdujący się na spodzie folii ochronnych, mogą pozostawić na wszystkich powierzchniach nieestetyczne ślady. Klej po usunięciu taśm lub folii często przybiera matową, poszarzałą formę, wyczuwalną pod ręką. Z kolei firmowe naklejki, znajdujące się na przykład na nowo wstawionych oknach, są po prostu trudne do usunięcia i zazwyczaj odrywają się tylko częściowo.

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie Buz Point G 502 marki Buzil lub Clinex Anti-Spot. Oba preparaty pozwalają na łatwe i szybkie rozpuszczenie pozostałości klejów, ale także gum do żucia, tuszu czy wosku. Za ich sprawą każda naklejka pozwoli łatwo się oderwać, bez pozostawiania po sobie jakichkolwiek śladów. W efekcie środki te wyraźnie poprawią estetykę powierzchni i uniemożliwią osiadanie kurzu na resztkach kleju. Ich zaleta to możliwość stosowania punktowego.

Zarówno środki wymienione wyżej, jak i wiele innych specjalistycznych produktów możemy znaleźć w sklepie Higiena.net.pl. Ich użycie zdecydowanie poprawi nasz komfort między innymi w sytuacjach, gdy właśnie ukończyliśmy budowę lub remont naszego domu. Dzięki nim pozbędziemy się niepożądanych plam bądź zapachów i będziemy mogli cieszyć się nowym wnętrzem.

Materiał promocyjny