Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Co dalej z trenerem drużyny piłkarskiej z Trzebini? Jest stanowisko prezesa klubu

27.11.2019 16:00 | 19 komentarzy | 5 612 odsłon | Michał Koryczan

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia spotkał się w sprawie rezygnacji szkoleniowca czwartoligowego zespołu.

19
Co dalej z trenerem drużyny piłkarskiej z Trzebini? Jest stanowisko prezesa klubu
Mariusz Wójcik (na pierwszym planie) i Maciej Budka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mariusz Wójcik, prowadzący drużynę MKS od kwietnia 2018 roku złożył rezygnację po zakończonej niedawno rundzie jesiennej czwartej ligi. We wtorek zarząd trzebińskiego klubu spotkał się w tej sprawie.

- Decyzja o przyjęciu rezygnacji lub nie została odroczona do 17 grudnia. Nie można jej podejmować pochopnie. Trener ma przedstawić pisemną rezygnację, uzasadnienie i analizę wykonanej pracy - mówi Jacek Pająk, prezes MKS.

Jak przyznaje, nie ma tematu następcy Mariusza Wójcika. Mimo że do klubu zgłaszają się szkoleniowcy.

- Można powiedzieć, że telefony się urywają - mówi prezes Jacek Pająk i dodaje, że plan zimowych przygotowań ma przedstawić Maciej Budka, asystent trenera.

- Pytanie tylko czy plan sparingów i przygotowań zostanie zaakceptowany przez osobę, która miałaby poprowadzić zespół w rundzie wiosennej. Trenerzy mają przecież różne koncepcje zimowych przygotowań - mówi Maciej Budka.

W grudniu ma się wyjaśnić jak będzie wyglądała kadra MKS na rundę rewanżową czwartej ligi. Pod znakiem zapytania stoją występy na wiosnę kontuzjowanych piłkarzy: Marcina Kalinowskiego, Pawła Sawczuka i Jakuba Horawy.

Obszerną rozmowę z Mariuszem Wójcikiem możecie przeczytać w najnowszym, 47. numerze "Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.