Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nagrody mają rozwiązać problemy finansowe klubu sportowego z Trzebini

23.11.2019 11:00 | 10 komentarzy | 4 552 odsłony | Michał Koryczan

Prezes MKS Trzebinia spotkał się z piłkarzami czwartoligowego zespołu, m.in. w sprawie płacowych zaległości.

10
Nagrody mają rozwiązać problemy finansowe klubu sportowego z Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jacek Pająk, stojący na czele zarządu MKS, przyznał niedawno, że klub boryka się z problemami finansowymi. Aby domknąć tegoroczny budżet (zaplanowany na 600-620 tys. zł) i spłacić wszystkie zobowiązania, klub potrzebuje około 90 tysięcy złotych. Niespełna 18 tys. zł stanowi niezapłacony podatek od dzierżawy. Reszta to zaległości płacowe wobec piłkarzy.

- W tym roku wnioskowaliśmy o prawie 145 tysięcy złotych na stypendia gminne, a dostaliśmy niecałe 74 tysiące. Z tego wynika brak funduszy w budżecie, który był zaplanowany zgodnie z realiami. To nie jet efekt złego zarządzania - mówi Jacek Pająk.

Aby spłacić piłkarzy, klub złożył wnioski o nagrody burmistrza Trzebini, na łączną kwotę ponad 70 tys. zł.

- To wystarczyłoby na rekompensatę. Zawodnicy zostali o wszystkim poinformowani. Przypomnę tylko, że wynagrodzenia trenerów zostały uregulowane - mówi prezes.

W przyszłym tygodniu zarząd MKS ma się spotkać w sprawie rezygnacji złożonej przez Mariusza Wójcika, trenera czwartoligowej drużyny.

Władze klubu mogą przyjąć rezygnację lub nie. Druga opcja wydaje się jednak mało realna. Jacek Pająk zdaje sobie sprawę, że z niewolnika nie ma pracownika, choć jak zaznacza ustna umowa ze szkoleniowcem zawarta została do końca czerwca 2020 r.

- Może jednak trener zmieni jeszcze zdanie - mówi prezes i dodaje, że nie była rozpatrywana sprawa ewentualnego następcy Mariusza Wójcika.

W klubie ma pozostać dotychczasowy asystent szkoleniowca - Maciej Budka, ale ma być teraz trenerem bramkarzy.

Na razie nie zapadły żadne decyzje personalne co do kadry czwartoligowego zespołu, choć w tym temacie coś powinno się wyjaśnić jeszcze w tym roku.