Zgoda wróciła na szczyt tabeli

09.11.2019 17:00 | 0 komentarzy | 3 170 odsłony | Michał Koryczan

Po sobotnich meczach chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej nowym liderem rozgrywek została Zgoda Byczyna.

0

Dotychczasowy lider, czyli Wolanka Wola Filipowska doznał drugiej porażki z rzędu, przegrywając tym razem na wyjeździe ze Startem Kamień. Potknięcie Wolanki wykorzystała Zgoda Byczyna. W derbowym pojedynku pokonała Ciężkowiankę Jaworzno. Zgoda jest więc na najlepszej drodze do tego, aby spędzić zimę na pierwszym miejscu w tabeli. Czy tak się stanie, przekonamy się w niedzielę lub dopiero za tydzień, gdy zaległy mecz rozegrają Regulice.
Szansy awansu w klasyfikacji nie wykorzystał z kolei Fablok Chrzanów, który przegrał niespodzianie na własnym boisku z niżej notowanym UKS Dulowa. Goście znakomicie rozpoczęli mecz, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Cząstki.
W 18. minucie do remisu doprowadził Szymon Stach, ale to rywale schodzili na przerwę prowadząc 2-1. Niespełna kwadrans po zmianie stron wynik meczu ustalił Karol Kowalik, skutecznie egzekwując jedenastkę. Fablok kończył spotkanie w dziesięciu, bo w 83. minucie czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) obejrzał Szymon Stach.
Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Zagórzanka Zagórze, która wygrała w derbach gminy Babice z Wisełką Rozkochów. Dzięki udanej końcówce rundy, Zagórzanka zniwelowała część strat do ścisłej czołówki rozgrywek.
W niedzielę czekają nas jeszcze trzy spotkania: MKS Alwernia - Tęcza Tenczynek (godz. 11), Promyk Bolęcin - Wisła Jankowice (godz. 13) i SPRiN Regulice - Błyskawica Myślachowice (godz. 13).

Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki:

Fablok Chrzanów - UKS Dulowa 1-3 (1-2)
0-1 Michał Cząstka (2), 1-1 Szymon Stach (18), 1-2 Mateusz Wilk (37), 1-3 Karol Kowalik (62-karny)
Chrzanów: Pieczonka - D. Kawala (54. Ferdek), Trzeciak, Kadłuczka, Praszek, Brzezoń, Pabis (61. Macuda), Sz. Stach, Sabuda (74. P. Stach), Piechota, Matys (87. J. Kawala)
Dulowa: Staroń - K. Kowalik, Rejdych, Lasik, Grabowski, Wilk, Tajs, Dulowski (22. Borkowski), Nowak, Wallentin, Cząstka

Zgoda Byczyna - Ciężkowianka Jaworzno 3-2

Zagórzanka Zagórze - Wisełka Rozkochów 1-0

Start Kamień - Wolanka Wola Filipowska 2-0