Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak wybrać perfumy dla mężczyzny? Które zapachy urzekają?

04.11.2019 10:59 | 0 komentarzy | 2 218 odsłony | red

Materiał promocyjny

Wybór perfum dla mężczyzny wcale nie jest łatwy. Nuty zapachowe w męskich perfumach są co prawda podobne do damskich, ale podstawa bazowa jest intensywniejsza. Funkcją zapachów jest odzwierciedlenie osobowości człowieka, ponadto powinny odpowiadać posiadaczowi.

0
Jak wybrać perfumy dla mężczyzny? Które zapachy urzekają?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakie perfumy męskie można kupić w sklepach?

Perfumy męskie to około ⅓ wszystkich produktów dostępnych na rynku kosmetycznym. Większość stanowią te przeznaczone dla kobiet, choć od męskich aromatów niewiele się różnią. Ich nuty zapachowe są takie same, jak w męskich perfumach, intensywniejsza jest jedynie podstawa bazy. Podział wód toaletowych na męskie i damskie jest zatem umowny. Nie obowiązuje ponadto przy tzw. perfumach unisex, które są całkowicie uniwersalne. Aromaty owocowe lub kwiatowe łączą się z piżmem, ambrą lub zapachami drzewnymi, typowymi dla męskiej nuty głębi.

Jak dobrać perfumy do mężczyzny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Choć o zakupie decyduje zmysł powonienia konsumenta, zapach musi odpowiadać osobie obdarowanej. Aromaty bardzo często dostosowuje się do charakteru i stylu życia posiadacza, jego wieku, a nawet pory roku.

Perfumy męskie – które zapachy urzekają panów?

Dobór perfum męskich nie jest łatwy, ale można sobie z nim poradzić, jeśli zna się znaczenie nut głębi i wie, dla kogo są przeznaczone konkretne aromaty. Zapachy drzewne są bliskie mężczyznom w średnim wieku, zadbanym i eleganckim. Intensywny aromat drzew odpowiada też osobom statecznym, które prowadzą spokojny tryb życia. Dość często łączy się go z zapachami skórzanymi, które dodają subtelności.

Perfumy męskie oparte na wyciągach z owoców są przeznaczone dla mężczyzn aktywnych i pełnych energii. Cytrusy takie jak mandarynka czy pomarańcza współgrają z owocami jałowca, zapachami drzewnymi lub ostrymi przyprawami. Dodaje to perfumom nie tylko ostrości, zapewnia też świeżość i dostarcza wigoru na cały dzień.

Zapachy orientalne stworzono z myślą o mężczyznach, którzy chcieliby poczuć się elegancko i jednocześnie zmysłowo. Nutą głębi w takich wodach toaletowych jest piżmo. To substancja, którą otrzymuje się z gruczołów kozła. W niektórych krajach piżmo jest uważane za wydzielinę mającą magiczne moce i dostarczającą pewności siebie. Traktuje się ją jak afrodyzjak. Podobnie jest z zapachami korzennymi np. gałką muszkatołową, cynamonem lub kardamonem.

Panom, którzy chcieliby poczuć się świeżo i elegancko poleca się aromaty szyprowe. Do takich należą mieszaniny zapachów drzewnych i owoców cytrusowych, gdzieniegdzie podbijanych akordami kwiatowymi. Najbardziej popularne są połączenia ananasa lub pomarańczy z jaśminem, bergamotką lub aromatem mchu. Niektóre perfumy wzbogaca są ziołami np. miętą lub szałwią. Kosmetyki oparte na szyprach są delikatne, więc nie będą przytłaczać wonią. Można je używać na służbowych bądź towarzyskich spotkaniach.

W perfumach męskich można wyczuć również aromaty paprociowe np. mchu. Podbija się go zapachami cytrusowymi lub intensywnymi ziołowymi, zwłaszcza tymiankiem i rozmarynem. Takie wody toaletowe przeznaczone są dla mężczyzn posiadających silną osobowość, ponieważ ich zapach jest bardzo specyficzny i intensywny.

Materiał promocyjny