Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przygotowania do rewitalizacji Alei Henryka w Chrzanowie

30.10.2019 10:00 | 12 komentarzy | 5 391 odsłon | Łukasz Dulowski

Kilka wizualizacji odnowionej Alei Henryka w Chrzanowie pokazał na wtorkowej sesji rady miejskiej burmistrz Robert Maciaszek.

12
Przygotowania do rewitalizacji Alei Henryka w Chrzanowie
Jedna z wizualizacji odnowionej Alei Henryka w Chrzanowie, pokazana na sesji rady miejskiej przez burmistrza Roberta Maciaszka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Program funkcjonalno-użytkowy, sporządzony przez spółkę PA NOVA z Gliwic, trafił właśnie do urzędu miejskiego. Teraz jest sprawdzany. Tego rodzaju opracowanie stanowi punkt wyjścia do zaprojektowania i wykonania robót budowlanych.

- Wspólnie z dr. Stanisławem Lessaerem (wiceprezes zarządu ds. projektowania w spółce PA NOVA) planujemy większe spotkanie, na którym przedstawimy projekt w całości - zapowiada burmistrz Robert Maciaszek. - Kładłem nacisk w rozmowach z projektantami, żeby poprawić to, co jest niedoskonałością dotychczasowej rewitalizacji, czyli wypadające kostki brukowe, uniemożliwiające przejazd wózkiem dziecięcym, przejście na obcasach. Mamy więc zaplanowaną na Alei Henryka gładką kostkę - dopowiada.

Burmistrz mówi, że w przyszłym roku chce rozpocząć projektowanie rewitalizacji alei, aby być gotowym do sięgnięcia po pieniądze unijne w nowej perspektywie. Wstępny kosztorys opiewa na 20 mln zł.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.