Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

27.10.2019 17:00 | 0 komentarzy | 4 692 odsłony | Michał Koryczan

Zespół Wolanki Wola Filipowska objął prowadzenie w tabeli rozgrywek chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej.

0
Nowy lider w ekstraklasie, nowy i w A-klasie
Radość piłkarzy Wolanki Wola Filipowska po niedawnym zwycięstwie nad Fablokiem Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę wielkie powody do zadowolenie mieli piłkarze i kibice Wisły Płock. Po zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok zespół ten został nowym liderem ekstraklasy.
Dzień wcześniej chwile radości przeżywali zawodnicy Wolanki. Pokonali na wyjeździe MKS Alwernia 4-0 (to szóste ligowe zwycięstwo Woli Filipowskiej z rzędu) i objęli prowadzenie w chrzanowskiej A-klasie.
Wszystko dlatego, że punkty stracił dotychczasowy lider rozgrywek, czyli Zgoda Byczyna. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Bartyzela doznała drugiej porażki w sezonie. Tym razem jej pogromcą okazał się Start Kamień.
Po dwóch meczach bez wygranej, komplet punktów zainkasował Fablok Chrzanów. Drużyna dowodzona przez Piotra Stacha wygrała na swoim boisku z Błyskawicą Myślachowice i kosztem tego zespołu awansowała na trzecią lokatę w klasyfikacji.
Chrzanowianie pokazali w tym meczu charakter. Do przerwy przegrywali bowiem 0-2. Po zmianie stron odrobili straty z nawiązką, zwyciężając ostatecznie 4-2.
Pozytywnie zaskakiwać nie przestaje SPRiN Regulice. Zespół, który w tamtym sezonie bronił się przed spadkiem zanotował siódme zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Tym razem okazał się lepszy od Ciężkowianki Jaworzno.
O serii sześciu spotkań bez wygranej z rzędu powoli mogą zapominać w Zagórzu. Tamtejsza Zagórzanka w drugim kolejnym meczu zainkasowała trzy punkty. Tym razem wygrała z UKS Dulowa.

Wyniki 13. kolejki chrzanowskiej A-klasy

MKS Alwernia - Wolanka Wola Filipowska 0-4 (Piotr Żbik dwie, Mariusz Gaj, Grzegorz Kocot)

Fablok Chrzanów - Błyskawica Myślachowice 4-2 (Krzysztof Pabis 56, 59, Szymon Stach 70, 79 - Kacper Głowacz 27, Sebastian Kaczmarczyk 29)

Start Kamień - LKS Zgoda Byczyna 4-2 (Piotr Pytka 16, Mariusz Celej 65, Marcin Czech 72, Kamil Bulanda 90 - Paweł Kalinowski 31, Marek Zieliński 54)

Zagórzanka Zagórze - UKS Dulowa 2-1

SPRiN Regulice - Ciężkowianka Jaworzno 1-0 (Piotr Knapik 33)

Promyk Bolęcin - Tęcza Tenczynek 1-2

Victoria Zalas - Wisła Jankowice 0-4