Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Beton i stal budulcem (prawie) doskonałym w każdym calu

18.10.2019 11:26 | 0 komentarzy | 1 195 odsłona | red

Materiał promocyjny

W kształtującej się marce konstrukcji stalowych, notorycznie sen z powiek posiadaczowi odpędza otoczenie. Budowle takie zapewnią kilkadziesiąt nadzwyczajnych metrów kwadratowych pod dachem. Naszym rozwiązaniem mogą być hale stalowe.

0
Beton i stal budulcem (prawie) doskonałym w każdym calu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieco historii budowy konstrukcji stalowych

Budowy stalowe w dzisiejszych czasach mogą uzyskiwać ogromne formaty, a ich intensywność nie poddaję się budowlom z schematycznej cegły. Ponadto i w budownictwie coraz częściej użytkuje się stal. Największe budowle tego globu, powstały opierając się na konstrukcjach stalowych. Każdy z nas zauważał, choćby na ściągnięciu, wieżę Eiflla, która sama w sobie jest strukturą stalową. Empire State Building w Stanach Scalonych, czy Burdż Chalifa w Dubaju - to także genialne budowle, zeznające o potędze człowieka, które nie mogłyby wyniknąć bez przeznaczenia stali.
Lecz ten świetny towar pozostał dostrzeżony także przez projektantów, którzy starają się ujawnić go w własnych pomysłach, a nie tylko złożyć pod tonami szkła lub betonu. Takich jak Atomium w Brukseli, które, w dodatku, przedstawia algorytm kryształu żelaza w mamucim powiększeniu.

Budowa konstrukcji stalowych jest wizją przyszłego świata wielkich budynków

To właśnie dzięki wizjonerom możemy dziś zachwycać się takimi wielkimi obiektami, mosty zwisające, po których spacer jest wyłącznie dla ludzi o przemożnych, można oznajmić stalowych, nerwach.
Jakkolwiek stal to idealny, i jak dotąd nie podmieniony produkt żeby konstruować hale stalowe.

Współczesne struktury i wdrożone pomysły, dopuszczają budować hale, w których mogą prosperować kompletne linie wytwórcze. Spora część nowo powstających manufaktur, i duża część też tych sprzed paru dekad, bazuje naturalnie na stalowych halach. Budowa hal stalowych jest szybka, a po odpowiednim przyrządzeniu podłoża, hale takie uwidocznią się strasznie szybko. Pod tonami blachy nierzadko kryją się dziesiątki hektarów, a wewnątrz niejednokrotnie, ciągnie się nieprzerwanie praca poprzez cała dobę.

To awans cywilizacyjny popycha nas do szukania ciągle to nowych, lepszych rozwiązań. Non stop chcemy konstruować wyżej i błyskawiczniej. Ale zarówno przyroda wymaga też od nas coraz więcej. Szkwały, powodzie, lawiny błotne, dygotania ziemi to żywioły nalegające do wykorzystywania nowinek technologicznych. Projektanci i architekci permanentnie nieprzerwanie szukają sposobu, ażeby przeciwstawić się siłom natury. Czy kiedyś tylko to będzie do zrobienia, nie wiemy. Wydaje się, że natura też poprawia swoje nie chcąc dać się usadzić osobnikowi. Kto tą ciągłą gonitwę wygra zapewne wiemy, patrząc na zniszczenia jakie pozostawia po sobie bezcenny potencjał matki natury.
Takim czy innym sposobem wyścig ciągnie się, przechylając w istocie błędne koło. Nie więcej niż nam się wydaje, że mamy obiekt nie zniszczalny, nadciąga żywioł, który ekspresowo chłodzi nasze szwungi.

Tekst został przygotowany przy współpracy z firmą Pol-Met, oferującą konstrukcje stalowe.

Materiał promocyjny