Puchar Polski. Trzebinia gromi rywala i melduje się w finale

15.10.2019 19:47 | 4 komentarze | 6 824 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 20:50

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia wygrali z grającą w A-klasie Błyskawicą Myślachowice, w półfinale Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów.

4
Marcin Szczurek (przy piłce, podczas meczu z Unią Oświęcim) strzelił dla MKS trzy gole w meczu z Myślachowicami

Puchar Polski - półfinał na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów

Błyskawica Myślachowice - MKS Trzebinia 0-9 (0-4)

0-1 Wojciech Wilczek (28), 0-2 Marcin Szczurek (30), 0-3 Marcin Szczurek (32), 0-4 Łukasz Wierzba (42), 0-5 Szymon Kurek (54), 0-6 Kacper Blaszke (60), 0-7 Marcin Szczurek (64), 0-8 Adrian Gałka (67), 0-9 Przemysław Knapik (85)

Myślachowice: Woźniak - Kocyk, Wicher (46. R. Binek), K. Głowacz, Celiński, M. Binek, Pasoń, Cybulski (46. M. Lasoń), W. Jedynak, Chlebda, Wojdyła

Trzebinia: K. Pająk - Gałka, Martyniak, Kwiecień, Jarosz, Sz. Kurek, J. Horawa (72. Stachowski), Szczurek (68. Knapik), Wierzba (58. Bugdalski), Kowalik (46. Sochacki), Wilczek (50. Blaszke)

Stawką pierwszego w historii oficjalnego meczu pierwszej drużyny MKS Trzebinia z Błyskawicą Myślachowice był awans do finału Pucharu Polski na szczeblu chrzanowskiego PPN.
Faworyt meczu nie zawiódł. Zwyciężył wysoko i po raz jedenasty wystąpi w finale pucharowych rozgrywek. Zmierzy się w nim z Victorią 1918 Jaworzno.
W pierwszej odsłonie wtorkowego spotkania czwartoligowcy wypracowali sobie aż czterobramkową przewagę. Potrzebowali do tego zaledwie kwadransa. Myślachowice dzielnie broniły się do 28. minuty, gdy wynik spotkania otworzył Wojciech Wilczek. Potem kolejne dwa trafienia dorzucił Marcin Szczurek, a wynik na 4-0 do przerwy ustalił Łukasz Wierzba.
Po zmianie stron faworyt nie zamierzał zwalniać tempa. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Kurek, a niedługo potem wprowadzony po przerwie na murawę Kacper Blaszke, ktory zdobył tym samym swojego pierwszego gola w seniorskim zespole MKS.
W 64. minucie hat-tricka skompletował Marcin Szczurek, a chwilę póżniej ósmego gola dla "żółto-czarnych" strzelił Adrian Gałka. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 85. minuty, gdy golkipera Błyskawicy pokonał Przemysław Knapik, ustalając wynik zawodów na 9-0.