Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

13.10.2019 13:00 | 0 komentarzy | 4 098 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 19:00

Lider chrzanowskiej A-klasy niespodziewanie zremisował w Alwerni. Jego potknięcie wykorzystały Myślachowice, wygrywając na wyjeździe z Zagórzanką.

0
Błyskawica dogoniła Zgodę
Paweł Olszowski, trener MKS Alwernia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa A - Chrzanów

Prowadząca w rozgrywkach Zgoda Byczyna w drugim meczu z rzędu straciła punkty. Przed tygodniem przegrała u siebie z Fablokiem Chrzanów. Tym razem niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z MKS Alwernia. Drużyna prowadzona przez Pawła Olszowskiego zrehabilitowała się tym samym za wysoka porażkę w poprzedniej kolejce ze Startem Kamień 0-8.
Potknięcie lidera wykorzystała bardzo dobrze spisująca się ostatnio Błyskawica Myślachowice. Ekipa dowodzona przez Tomasza Rybę zwyciężyła pogrążoną w kryzysie Zagórzankę Zagórze (drużyna ta przegrała piąty spośród sześciu ostatnich spotkań ligowych).
Dzięki zwycięstwu Błyskawica zrównała się liczbą punktów z Byczyna, która rozegrała dotąd o jeden mecz więcej.
Szansy na zmniejszenie strat do Zgody nie wykorzystał Fablok, który zremisował na swoim boisku z Ciężkowianką Jaworzno. Chrzanowianie tracą do lidera tylko trzy punkty, ale podobnie jak Myślachowice mają od Byczyny o jedno spotkanie rozegrane mniej.
W derbach gminy Krzeszowice niespodzianki nie było. Tęcza Tenczynek wygrała na wyjeździe z Victorią Zalas, którą wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie.
W niedzielę dystans do lidera zmniejszyła Wolanka, pokonując Promyka Bolęcin na jego terenie. To siódma wygrana drużyny z Woli Filipowskiej w tym sezonie.
Pełną pulę zainkasował SPRiN Regulice, który zwyciężył u siebie Start Kamień. Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Wisełki Rozkochów z UKS Dulowa.

Wyniki meczów 11. kolejki:

Fablok Chrzanów - Ciężkowianka Jaworzno 1-1 (gol dla Fabloku: Hubert Matys)

MKS Alwernia - Zgoda Byczyna 1-1 (gol dla Alwerni: Andrzej Dudek)

Zagórzanka Zagórze - Błyskawica Myślachowice 2-4

Victoria Zalas - Tęcza Tenczynek 2-4

SPRiN Regulice - Start Kamień 3-2

Promyk Bolęcin - Wolanka Wola Filipowska 0-5

Wisełka Rozkochów - UKS Dulowa 2-2


Klasa A - Kraków

Świt Krzeszowice - Liszczanka Liszki 3-1

Drużyna z Krzeszowic potwierdziła, że w obecnych rozgrywkach znakomicie czuje się na swoim stadionie. Świt wygrał piąty w tych rozgrywkach mecz u siebie z rzędu.