Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Już wszystko zależy od wyborców

11.10.2019 22:15 | 1 komentarz | 2 031 odsłony | Grażyna Kaim

Dzisiaj o północy rozpoczyna się cisza wyborcza przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Potrwa do ich zakończenia w niedzielę, 13 października o godz. 21.

1
Już wszystko zależy od wyborców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.

W tym samym okresie zabronione jest również podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.

Za złamanie tych zakazów grozi grzywna.

Zakazy te odnoszą się również do wypowiedzi zamieszczanych przez internautów na portalu przelom.pl oraz na forum "Przełomu". Jeśli ktoś zauważy wpisy łamiące zasady ciszy wyborczej, prosimy o natychmiastowe zgłoszenie nadużycia za pomocą formularza lub telefonicznie: 697 351 999. Wpisy takie będą usuwane.

Czym jest agitacja wyborcza (art. 105 & 1 Kodeksu Wyborczego)
Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób, w tym w szczególności do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.