Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jakie firany wybrać do nowoczesnego salonu - praktyczne wskazówki.

09.10.2019 23:32 | 0 komentarzy | 1 326 odsłona | red

Materiał promocyjny

Styl nowoczesny jest obecnie wiodącym trendem aranżacji wnętrz. Liczne dodatki wykonane z surowego drewna oraz szkła lub ściany wykończone surowym betonem wyglądają pięknie, jeśli dobierze się do nich kilka ciepłych akcentów. Jednym z nich są firanki, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu.

0
Jakie firany wybrać do nowoczesnego salonu - praktyczne wskazówki.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy wiesz, dlaczego warto mieć firanki w swoim domu? Ponieważ bardzo niezwykle wpływają na atmosferę domowego ogniska. We wnętrzu od razu jest jakby cieplej, przytulniej i bardzo sielsko. Nawet w dość surowo wykończonych domach nowoczesnych warto zadbać o subtelną dekorację okna. O tę, wcale nie trudno, jeśli weźmie się pod uwagę, obszerną ofertę np. zgromadzoną tutaj: alena-firany.pl/firany.html

Gładkie, czy z wzorami? Minimalizm, kontra szaleństwo

Gładkie firanki pasują do każdego wnętrza, a pomimo wykonania z lekkiego materiału, mogą nawiązywać swoją fakturą do płótna. Dzięki temu nabierają ponadczasowego wyrazu, a gościom na pewno się spodobają i zwrócą ich uwagę.

Gładkie i na wpół przezroczyste firanki mogą pełnić rolę lekkich zasłonek i nieco przysłonić okno. To sprawdzi się szczególnie w tych wnętrzach, które są usytuowane od ulicy. Ten model firanek, w roli również jako zasłonki, można dowolnie upinać i podpinać. Ilość aranżacji z tym modelem jest niczym nieograniczona, a zatem, jeden produkt, może Ci posłużyć przez wiele lat.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem firanek, które posiadają wzorki lub są podszyte brokatem, złotą lub srebrną nitką lub jakimkolwiek zdobieniem to również możesz liczyć na udaną aranżację nowoczesnego wnętrza. Firanki tego typu będą stanowiły główny element salonu i przede wszystkim dużą dekorację. Nie potrzebujesz już inwestować w inne gadżety. Dobre oświetlenie i gustowna firanka spełnią funkcję pięknego zaakcentowania salonu, sypialni lub dowolnego pomieszczenia.

O czym pamiętać wybierając firanki do nowoczesnego wnętrza?

O kolorze. Niektórym trudno to sobie wyobrazić, ale producenci firanek, posiadają w ofercie kilka odcieni bieli, które w zależności od oświetlenia mogą dawać inny efekt wykończenia we wnętrzu. Firanka może wpadać w delikatnie mleczny odcień, ale również przybierać nieco niebieską barwę – tak prezentują się np. materiały śnieżnobiałe. Zwróć na to uwagę, bo w zależności od tego otrzymasz inny efekt wykończenia.

Pamiętaj o dobraniu odpowiedniej długości. Jeśli chcesz uzyskać naprawdę ekskluzywny i elegancki efekt to zaopatrz się w firanki długie do samej ziemi. Takie wykończenie okna prezentuje się znacznie lepiej niż przykrótki fason.

Pamiętaj, że firanki zwykle kupuje się na kilka lat, dlatego lepiej zainwestować w materiał dobrej jakości, który nie zmieni swojego wyglądu po praniu. Podczas zakupu zwróć uwagę na właściwości materiału, jakość obszycia, a także opinie o sklepie.

Jeśli chcesz uzyskać spójny efekt aranżacyjny dla całego domu, dobierz firanki jednakowe dla każdego wnętrza. Unikniesz wrażenia przesytu i chaosu we wnętrzu.

Materiał promocyjny