Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przepełnione autobusy. Więcej uczniów dojeżdża do szkół

04.10.2019 07:43 | 18 komentarzy | 4 757 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Na niektórych kursach trzeba wymienić autobusy na większe, bo pasażerowie z trudem się mieszczą. Do tego wniosku doszedł związek komunikacyjny.

18
Przepełnione autobusy. Więcej uczniów dojeżdża do szkół
Uczeń z plecakiem to jak dwóch pasażerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

We wrześniu pracownicy związku sprawdzali liczbę pasażerów na niektórych liniach. Już wiadomo, że autobusy w godzinach, w których uczniowie dojeżdżają do szkół bądź wracają z nich, są pełne. To między innymi efekt podwójnego pierwszego rocznika w szkołach średnich. Widać to na przykład na linii 15 z Młoszowej do Libiąża.

W sprawie przepełnionych autobusów interweniował ostatnio na sesji Rady Miasta Trzebini radny Mariusz Brzózka.

Obecny na posiedzeniu przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna Marek Dyszy tłumaczył, że problemem nie tyle jest przepełnienie, co „zjawisko odczucia przepełnienia".

- Bo uczeń z plecakiem to jak dwóch pasażerów - wyjaśniał szef związku.

Niemniej związek zdecydował się na podstawienie na niektórych liniach większych autobusów, np. na linii 9. Zamiast zwykłych 12-metrowych, mieszczących ok. 90 pasażerów, na trasy w newralgicznych godzinach wyjadą 15-metrowe autobusy, do których może wsiąść ponad 130 osób.

- Od połowy października taki autobus podstawimy np. na linii Młoszowa-Libiąż na kursie o godzinie 14.35. O tej porze ze szkół średnich wraca najwięcej uczniów - powiedział w rozmowie z „Przełomem" Marek Dyszy.