Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kredyty gotówkowe - zobacz co warto wiedzieć

02.10.2019 10:05 | 0 komentarzy | 755 odsłon | red

Materiał promocyjny

Kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością pomimo poprawy sytuacji finansowej wielu rodzin za sprawą programu 500 plus. Najnowsze doniesienia BIK wskazują na zwiększenie sprzedaży kredytów gotówkowych na wyższe kwoty, tj. powyżej 20 tys. zł. Instytucje bankowe nieustannie dostosowują ofertę do zmieniających się potrzeb konsumentów. Jaki kredyt gotówkowy wybrać, by finalnie nie przepłacić?

0
Kredyty gotówkowe - zobacz co warto wiedzieć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Korzystny kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to produkt finansowy, który zapewnia elastyczność w wydatkowaniu środków. Ten rodzaj kredytu nie jest celowy. Można zatem dowolnie zarządzać pieniędzmi. Zdarza się, że banki umieszczają zapytanie o cel kredytu we wniosku. W praktyce to informacja dla celów statystycznych. W związku z tym odpowiedź nie jest brana pod uwagę podczas rozpatrywania wniosku do oceny zdolności wnioskującego. Na rynku finansowym znajdziemy kredyty gotówkowe tańsze i droższe. Na całkowity koszt kredytu składa się wiele pojedynczych kosztów, w tym:

  • prowizja za udzielony kredyt,
  • oprocentowanie,
  • ubezpieczenie kredytu.

Wiele kontrowersji budzi ubezpieczenie. W założeniu chroni ono konsumenta przed problemami ze spłatą w razie niespodziewanych zdarzeń, np. utratą stałego dochodu lub chorobą. Może jednak istotnie podnieść koszt kredytu. Warto wiedzieć, że w wielu bankach zakup polisy nie jest obligatoryjny.

Ranking kredytów gotówkowych

W wyborze instytucji bankowej oraz atrakcyjnej oferty dużym ułatwieniem stają się serwisy internetowe publikujące aktualny ranking kredytów gotówkowych http://www.wktorymbanku.pl/ranking-kredytow-gotowkowych/. To nic innego jak zestawienie ofert bankowych wraz z uwzględnieniem ich najistotniejszych parametrów. Dzięki wyszczególnieniu wysokości oprocentowania, RRSO, prowizji, konsument bez trudu może porównać oferty, by wybrać tę najkorzystniejszą dla niego. Takie rozeznanie nie jest czasochłonne. Nie trzeba analizować poszczególnych stron internetowych banków w poszukiwaniu ofert. W rankingu kredytów gotówkowych kryją się odnośniki do właściwych instytucji, by poznać szczegóły przed wnioskowaniem o kredyt.

Kredyt gotówkowy - co sprawdzić w umowie?

Finalnie szczegółowa oferta kredytu gotówkowego zostaje sporządzona w oparciu o zdolność kredytową. Zaakceptowanie jej przez konsumenta skutkuje podpisaniem umowy. Żeby kredytobiorca był zadowolony z warunków przyznania kredytu, powinien zapoznać się z treścią umowy. To, co wskazuje ranking kredytów gotówkowych, może rozmijać się z tym, co w umowie. Istotne będą zatem parametry uwzględnianie w rankingach, czyli całkowity koszt kredytu, prowizja, oprocentowania, a także wysokość rat oraz ich liczba.

Zobacz więcej o kredytach gotówkowych także tutaj: https://mojekatowice.pl/is,najlepszy-kredyt-gotowkowy---jak-wybrac,270925,879460.html

Materiał promocyjny