Puchar Polski. Znamy pierwszego finalistę

25.09.2019 21:30 | 0 komentarzy | 4 969 odsłony | Michał Koryczan

Victoria Jaworzno pokonała Polonię Luszowice w środowym półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

0
Victoria 1918 Jaworzno po zwycięstwie nad Polonią Luszowice. Fot. Z archiwum klubowego

Puchar Polski na szczeblu PPN Chrzanów - półfinał

Polonia Luszowice - Victoria 1918 Jaworzno 0-5 (0-1)

Bramki: Łukasz Gajda dwie, Adrian Krajewski, Łukasz Gembala i Mateusz Śliwiński po jednej

Polonia: Woźniak - Kwiatkowski (75. Kaja), Kuciel, Ł. Górkowski Łukasz, Jelonek, Czub, I. Palka (70. Kasprzycki), Kaniewski (75. Woś), Michalczewski (70. Chmiel), K. Górkowski, R. Romański (46. Krupa)

Victoria: Madeja - Palian, Wesecki, Sędrzak, Nowak, Gajda, Gembala, Chrapek, Leś, Orawski, Mastalerz oraz Nowak, Krajewski, Łyp, Musiał, Śliwiński

Grająca w B-klasie Polonia awansowała do półfinału pucharowej rywalizacji, eliminując wyżej notowanych rywali. Najpierw pokonała Ciężkowiankę Jaworzno, a potem UKS Dulowa (oba zespoły rywalizują w A-klasie).

W spotkaniu będącym przepustką do finału, drużyna z Luszowic nie dała rady występującej w okręgówce Victorii 1918 Jaworzno.

Po pierwszej połowie jaworznianie prowadzili 1-0. Gola, tuz przed przerwą zdobył Łukasz Gajda. Po zmianie stron goście strzelili jeszcze cztery bramki i tym samym drugi raz z rzędu zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów (w poprzednim sezonie Victoria wygrała 3-2 z Nadwiślaninem Gromiec).

- Mecz z Victorią mogliśmy udanie rozpocząć, ale Daniel Kuciel w bardzo dobrej sytuacji uderzył niecelnie głową. Później zdecydowanie lepsi byli goście. Świetnie bronił Michał Woźniak i dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy przyjezdni wyszli na prowadzenie. Druga połowa to już całkowita dominacja Victorii. Żałujemy, że nie strzeliliśmy honorowej bramki, bo były ku temu dwie okazje. Woźniak obronił jeszcze karnego, ale nie zdało się to na wiele. Ogromne podziękowania dla chłopaków za tę edycję Pucharu Polski. We wszystkich trzech meczach ambicji nie brakowało nikomu - mówi Ireneusz Palka, grający trener Polonii.

Rywalem zespołu z Jaworzna będzie w finałowym pojedynku zwycięzca meczu Błyskawica Myślachowice - MKS Trzebinia. Spotkanie ma zostać rozegrane już po zakończeniu jesiennych rozgrywek ligowych.