Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy

21.09.2019 14:30 | 0 komentarzy | 4 017 odsłony | Ewa Solak
0
Czas na weekend! Kulturalne i rekreacyjne propozycje dla Was z najbliższej okolicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek, 20 września

Libiąż
Libiąskie Centrum Kultury zaprasza na godz. 18.00 na koncert do kawiarni „Nisza". Wystąpi Proven Way. Wstęp wolny.

Chrzanów
WINOGRODNICTWO I WINIARSTWO W MAŁOPOLSCE - TRADYCJE I WSPÓŁCZESNOŚĆ
O godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbędzie się wykład, który poprowadzi Grzegorz Orłowski. Wstęp wolny.

Chrzanów
UKRYTE PIĘKNO
W Galerii „Na Styku" o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż malarstwa Grażyny Kost-Dratwy. Wstęp wolny.

Chrzanów
„MARATON"
Chrzanowski MOKSiR zaprasza na godz. 18.30 na najnowszy spektakl Teatru Imaginarium. Scenariusz i reżyseria Aneta Drzewicka. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Informacji MOKSiR.

Piątek - niedziela, 20 - 22 września
MNIEJ ŚMIECI - BLIŻEJ NATURY
Grupa Zielony Chrzanów zaprasza do udziału w akcji, złożonej z kilku wydarzeń o tematyce ekologicznej. Będą wykłady i spacery, a na finał uczestników czeka wielkie sprzątanie okolic zalewu Chechło. Szczegółowy program i link do zapisów dostępny jest TUTAJ.

Piątek - sobota, 20 - 21 września

Rudno

JUROMANIA, CZYLI DRUGIE ŚWIĘTO SZLAKU ORLICH GNIAZD
Program:

20 września godz. 18.00-22.00: nocne zwiedzanie zamku, wizyta na "planie" filmu "Czarne chmury" (pokaz scen serialowych), plenerowy pokaz serialu "Czarne chmury".
21 września godz. 10.00-18.00: koncert folkowo-rockowy, gra zamkowo-terenowa inspirowana bohaterami fantasy, rozgrywki w "Zamkowe Memorki", animacje i warsztaty, pokazy iluzjonistów, pokaz fireshow w spektaklu "Czarnoksiężnik".

Sobota, 21 września

Trzebinia
XIX PROFILAKTYCZNY RODZINNY RAJD ROWEROWY IM. WŁADYSŁAWA MAMOTA
Zapisy w dniu rajdu, od godz. 10.00. Start o godz. 11.00 z parkingu przy ul. Topolowej, przy zalewie Chechło. Miejsce odpoczynku - grill nad Chechłem (Piła Kościelecka, przy skrzyżowaniu ul. Głowackiego i Topolowej).

Libiąż
MARSZ NORDIC WALKING Z CYKLU "50 KM PIĘĆDZESIĘCIOLECIA
Libiąskie Centrum Kultury zaprasza na godz. 10.00. Dzięki uprzejmości pasjonata lokalnej historii Pawła Siudy, na trasie rajdu jego uczestnicy posłuchają niezwykłej historii o libiąskich partyzantach. Na mecie - gorący poczęstunek, pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody.

Niedziela, 22 września

Chrzanów
PIECZONE NA POLU
Towarzystwo Wędkarskie Kościelec zaprasza na godz. 14.00 nad staw w Kościelcu (ul. Szpitalna 78. W programie:konkurs na ziemniaki po cabańsku, degustacje konkursowych potraw, gry i zabawy dla najmłodszych. Organizatorzy zapraszają również do wspólnego stworzenia krokusowej łąki (sadzenie 3 tys. cebulek tych kwiatów).

Krzeszowice
MAŁOPOLSKI FESTIWAL SMAKU

O godz. 13.00 rozpocznie się wielka kulinarna impreza. W programie: degustacje potraw regionalnych, pokazy gotowania na żywo, warsztaty kulinarne, konkursy z nagrodami, strefa zabaw dla dzieci. W programie również występy zespołów Ciupaga i Baciary. Dla wszystkich będzie gotował Andrzej Polan.

Wygiełzów
ODPUST POD CZERWONĄ JARZĘBINĄ

O godz. 13.00 w skansenie rozpocznie się duża plenerowa impreza. Najpierw odbędzie się msza św. w zabytkowym kościele.
Amfiteatr:
godz. 14.00 - występy Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiaczek
godz. 14.30 - występ Fundacji Braci Golec
godz. 15.00 - występ Zespołu Sztosy
godz. 15.30 - koncert zespołu PotOCK
Mała scena: godz. 13.00-14.00 - warsztaty wokalne Fundacji Braci Golec
Plenery skansenu: warsztaty haftu, szycia butów, malowania toreb, koronki klockowej, kulinarne oraz kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

Wygiełzów
XXIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ I ORGANOWEJ

O godz. 16.00, w dworze z Drogini wystąpi zespół Ebonit Quartet: Alberto Tárraga Alcañiz - saksofon sopranowy, Dineke Nauta - saksofon altowy, Mateusz Pusiewicz - saksofon tenorowy, Paulina Marta Kulesza - saksofon barytonowy, Lilianna Moll-Gerlich - prowadzenie koncertu. W programie: Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Camille Saint-Saëns, Béla Bartók.

Chrzanów
BIBLIOTEKA NA DWÓCH KÓŁKACH - PIKNIK EDUKACYJNY

O godz. 10.00 rozpocznie się VII Rajd Chrzanowskich Cyklistów, organizowany w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Podczas rajdu będzie do pokonania dystans 18,5 km. Początek pod biblioteką. Zakończenie o godz. 12.00, przy Szkole Podstawowej nr 5 (przy ul. Fabrycznej 23 A). Po rajdzie przewidziano piknik edukacyjny. Uczestnicy wezmą udział w quizie, doświadczą jazdy na energorowerze, torze Drift and Bike, symulatorze jazdy rowerem "tacx", jazdy na torze Drif Trike and Bike.

Trzebinia
FULL DRIVE KONCERT JAZZOWY

O godz. 19.00 w Dworze Zieleniewskich wystąpią: legenda jazzowego saksofonu Henryk Miśkiewicz, wsparty przez uniwersalnego gitarzystę Marka Napiórkowskiego oraz znakomita sekcja rytmiczna Kubiszyn / Miśkiewicz. Bilety 45 zł.

Chrzanów
KONCERT MUZYKI OPERETKOWEJ

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie zaprasza na godz. 16.00 na koncert. Wystąpi tenor Sylwester Targosz-Szalonek. Wstęp wolny. Zaprasza Fundacja Energetyk Trzebinia. W czasie trwania koncertu aukcja i zbiórka publiczna na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych i zakup sprzętu medycznego.

Młoszowa
XI NORDIC WALKING W PUSZCZY
Program:

14.30 - zbiórka i zapisy
14.45 - rozgrzewka
15.15 - start na dystansie 5 km (poziom rekreacyjny)
17.00 - zakończenie w Wiejskim Domu Kultury w Młoszowej
Szczegółowych informacji udziela Andrzej Pypno, tel. 507 434 272

Krzeszowice
JESIENNA ZBIÓRKA KRWI

Parafia św. Marcina oraz Maltańska Służba Medyczna w Krzeszowicach zaprasza wszystkich do udziału w akcji oddawania krwi. Odbędzie się ona w godz. 9.00 - 13.00 w salce katechetycznej przy kościele.

 

Propozycje z Małopolski możecie sprawdzić TUTAJ.

Organizatorów imprez nie ujętych w naszym informatorze prosimy o kontakt z dziennikarzem dyżurnym tel. 697 351 999. Chętnie go uzupełnimy.