Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy to dobre rozwiązanie?

18.09.2019 14:48 | 0 komentarzy | 1 585 odsłona | red

Materiał promocyjny

Masz problemy finansowe? Nie radzisz sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań w zbyt dużej ilości? Dowiedz się, co to jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i ciesz się powrotem stabilnej sytuacji finansowej. Okazuje się, że banki coraz częściej wyciągają pomocną dłoń do klientów, którzy wpadli w finansowe tarapaty, a kredyt konsolidacyjny jest tego najlepszym przykładem.

0
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy to dobre rozwiązanie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co to jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to zobowiązanie, które jest nierzadko ratunkiem przed utratą płynności finansowej. To ten produkt łączy w sobie wszystkie kredyty w jeden na korzystnych warunkach. Procedura jego zaciągania i działania jest prosta. Nowy bank spłaca wszystkie zobowiązania kredytobiorcy, które ten zaciągnął w konkurencyjnych instytucjach. W tej sposób powstaje nowe zobowiązanie o wartości, która jest sumą dawnych kredytów. Nowy bank oferuje jednak niższą ratę, jeden termin spłaty oraz wydłużony okres trwania umowy, dzięki czemu kredytobiorca odzyskuje stabilność finansową i stać go na terminowe regulowanie rat każdego miesiąca.

Osoby, które są zainteresowane zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, muszą wiedzieć, że nowy bank zweryfikuje ich zdolność kredytową, a połączenie zobowiązań kredytowych będzie możliwe jedynie wtedy, gdy tego typu instytucja będzie miała pewność w kwestii jego wypłacalności. Tylko wiarygodni klienci mogą liczyć na decyzję pozytywną.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - szansa na zachowanie płynności finansowej

Okazuje się, że sztandarowym produktem banku w celu oddłużania kredytobiorców jest kredyt konsolidacyjny. To zobowiązanie, które nie tylko łączy wszystkie kredyty w jeden, ale daje też ogromną swobodę w kwestii zarządzania miesięcznym budżetem.

Kredytobiorcy, którzy posiadają co najmniej kilka zobowiązań kredytowych, bardzo często opóźniają czas spłaty comiesięcznych rat, ponieważ nie radzą sobie z zarządzaniem wydatkami. Różne terminy spłat, różne konta bankowe, inne kwoty, to tylko niektóre z komplikacji, jakie wynikają ze współpracy z różnymi instytucjami bankowymi. W efekcie kredytobiorca zaczyna źle dysponować własnymi środkami, nie jest w stanie zachować kontroli nad comiesięcznymi wydatkami.

Połączenie wszystkich zobowiązań kredytowych w jedno to szansa na unormowanie zawirowań w kwestii finansowej płynności. Co więcej, jeden kredyt i współpraca z jedną instytucją bankową ogranicza ryzyko wystąpienia tzw. spirali zadłużenia.

Spirala długów - kiedy traci się kontrolę nad miesięcznym budżetem

Zjawisko spirali długów powstaje wtedy, gdy kredytobiorca nie radzi sobie ze spłatą zaciągniętego już zobowiązania i zaciąga kolejne, by móc regulować miesięczne raty. W końcu dochodzi do sytuacji, w której jego budżet nie jest już wystarczający, by sprostać warunkom banków, a te instytucje nie chcą już udzielać kolejnych kredytów w ramach oddłużania. W efekcie kredytobiorca pozostaje z kilkoma zobowiązaniami kredytowymi, których nie jest w stanie spłacać.

To właśnie dla takich klientów banków oferowany jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych. Dzięki niemu kredytobiorca zamienia kilka rat w jedną, a ta jest o niższej wartości, bo wydłużony zostaje okres trwania umowy albo zobowiązanie udzielane jest na korzystniejszych warunkach. Dzięki temu zachowana zostaje jego płynność finansowa.

Jak wybierać kredyt konsolidacyjny, by był rzeczywiście korzystny?

Chociaż wydaje się, że kredyt konsolidacyjnych dla zadłużonych to najlepsze rozwiązanie, by uporać się z finansowymi problemami, to jednak nie w każdym przypadku tak jest. Banki proponują różne oferty, niestety nie zawsze są one korzystne.

Aby kredyt konsolidacyjny rzeczywiście się opłacał, kredytobiorca powinien wyliczyć wszelkie koszty, jakie wiążą się z połączeniem wszystkich zobowiązań kredytowych w jedno. Może okazać się, że jedna łączna rata jest dla klienta banku droższa aniżeli te, które dotąd spłacał. Co więcej, koszty prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego czy też wcześniejszą spłatę poprzednich zobowiązań również mogą sprawiać, że takie rozwiązanie nie jest już tak opłacalne. Pamiętajmy też, że kredyt konsolidacyjny najczęściej wydłuża okres trwania umowy kredytowej, dzięki czemu kredytobiorca odzyskuje płynność finansową, jednak trzeba też wziąć pod uwagę wadę takiego rozwiązania. Im dłuższy okres spłaty kredytu, tym więcej odsetek musi spłacić kredytobiorca. Finalnie kredyt konsolidacyjny może okazać się droższy.

Materiał promocyjny