Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Można wygrać nawet 10 tysięcy za promocję regionu

17.09.2019 14:27 | 0 komentarzy | 2 429 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Do 4 października można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji nagrody województwa małopolskiego im. Władysława Orkana.

0
Można wygrać nawet 10 tysięcy za promocję regionu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za swoją działalność na rzecz promocji regionalnej kultury laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości: 10 tys. zł, 6 tys. zł i 4 tys. zł.
- Kultura i tradycja są jednym z największych bogactw Małopolski. Cieszę, się, że nie brakuje osób, które sięgają do korzeni, kultywują skarby regionu, ale także zarażają miłością do małych ojczyzn najmłodsze pokolenia. Nagroda im. Władysława Orkana jest ukłonem w ich stronę - w ten sposób chcemy nie tylko wyróżnić ich działalność, ale przede wszystkim im podziękować - podkreśla Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Zgłoszenia do nagrody mogą składać m. in. stowarzyszenia, fundacje realizujące zadania statutowe w szczególności w sektorze kultury, oświaty, ochrony i opieki nad zabytkami, instytucje kultury oraz szkoły, uczelnie wyższe, kościoły i związki wyznaniowe, organy gminy, powiatu, województwa, jednostki organizacyjne administracji publicznej.
Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie karty zgłoszeniowej do 4 października Szczegółowe informacje można uzyskać m.in. telefonując na numer: (12) 63 03 305.