Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pomóżmy Jankowi walczyć z rakiem. W niedzielę kwesta do puszek

07.09.2019 19:30 | 3 komentarze | 4 399 odsłony | Grażyna Kaim

Dotychczas to on pomagał, motywował i mobilizował do działania. Janek Berny z Jankowic, tegoroczny absolwent gimnazjum. Teraz to on potrzebuje Waszej pomocy. Od kilku miesięcy walczy z rakiem.

3
Pomóżmy Jankowi walczyć z rakiem. W niedzielę kwesta do puszek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To niezwykły chłopak. Bardzo brakuje nam jego uśmiechu i zapału do pracy, który zawsze się nam udzielał - mówi Ewa Kozak, sołtys Jankowic, inicjatorka i opiekunka działającej w Jankowicach Aktywnej Grupy Młodzieży Liptonki. Jest z nią również związany Janek Berny.

Pierwsza okazja do tego, by wesprzeć Janka i jego rodzinę w leczeniu będzie już jutro, 8 września. Przed i po wszystkich niedzielnych mszach świętych (9.00, 11.00, 16.00) przy kościele w Jankowicach staną wolontariusze z identyfikatorami i oznaczonymi puszkami, do których można wrzucić datek.

Wolontariuszy będzie też można spotkać jutro po mszach w bobliżu kościoła w Babicach (okolice ośrodka zdrowia oraz na Placu Mogielnickiego.

A za tydzień, w sobotę (14 września) - dedykowany Jankowi - wielki piknik charytatywny na boisku sportowym w Jankowicach.

Więcej o Janku Bernym oraz o planowanej dla niego imprezie w najbliższą środę, w papierowym wydaniu „Przełomu".