Beniaminek wywiózł punkt z Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

18.08.2019 20:10 | 13 komentarzy | 5 801 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia zremisowali w niedzielnym meczu ze Skawinką Skawina.

13
Zawodnik MKS Łukasz Sochacki (z lewej) w pojedynku z graczem Skawinki

IV liga

MKS Trzebinia - Skawinka Skawina 2-2 (1-1)

0-1 Rafał Piszczek (34), 1-1 Michał Kowalik (39), 2-1 Marcin Szczurek (58), 2-2 Kamil Kwaśny (82)

MKS: K. Pająk - Mrożek, Kwiecień, Górka, M. Marszałek, Szczurek, Zybiński, Horawa, Kowalik (67. Wilczek), Wierzba (63. J. Pająk), Sochacki (75. Sz. Kurek)

Po zwycięstwie nad Czarnymi Staniątki i remisie z LKS Rajsko, tym razem „żółto-czarni" musieli podzielić się punktami ze Skawinką Skawina.
W porównaniu z ostatnim meczem, trener MKS Mariusz Wójcik dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Na prawej obronie od początku zagrał Mateusz Mrożek, w środku pola wystąpił Adrian Zybiński, a na szpicy - Łukasz Sochacki.
Gospodarze długo nie mogli złapać właściwego rytmu. Odwrotnie niż przyjezdni i to do nich należały pierwsze fragmenty spotkania. Goście kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Krzysztofa Pająka. Precyzji zabrakło jednak Przemysławowi Konikowi.
Skawinka dopięła jednak swego w 34. minucie. Po błędzie defensywy Trzebini, Rafał Piszczek pokonał z kilku metrów golkipera MKS.
Druzyna ze Skawiny niezbyt długo cieszyła się z prowadzenia. W 39. minucie Michał Walachnia sfaulował we własnym polu karnym Łukasza Wierzbę i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Michał Kowalik. Jego strzał obronił bramkarz, ale odbił futbolówkę tak nieszczęśliwie, że „Kowal" zdołał popisać się skuteczną dobitką.
Tuż przed przerwą MKS mógł wyjść na prowadzenie. Uderzenie Łukasza Wierzby obronił jednak Michał Walachnia, a po strzale Marcina Szczurka piłka trafiła w słupek.
Niespełna kwadrans po zmianie stron trzebinianie zdobyli drugiego gola. Michał Kowalik dośrodkował z rzutu wolnego, a Marcin Szczurek uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. To czwarty gol strzelony w tym sezonie przez trzebinian i czwarty po stałym fragmencie gry.
Miejscowym nie udało się jednak dowieźć prowadzenia do końca meczu. W 82. minucie przy biernej postawie obrony MKS i nie najlepszej interwencji bramkarza, Kamil Kwaśny ustalił wynik na 2-2.

Pomeczową rozmowę z kapitanem MKS Radosławem Górką obejrzycie TUTAJ.