10.08.2019 22:52 | 6 komentarzy | 7 539 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:52

AKTUALIZACJA

Piłkarze czwartoligowego MKS Trzebinia pokonali na inaugurację sezonu Czarnych Staniątki, prowadzonych przez byłego trenera "żółto-czarnych".

6
Łukasz Wierzba (pierwszy z prawej) zdobył pierwszego gola dla MKS w sezonie 2019/2020

IV liga

MKS Trzebinia - Czarni Staniątki 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Wierzba (11), 2-0 Radosław Górka (83)

MKS: K. Pająk - Gałka (46. Mrożek), Kwiecień, Górka, Jarosz (46. Sz. Kurek), Szczurek, Kiczyński (64. Zybiński), Horawa, Kowalik (76. J. Pająk), Wierzba, Wilczek (61. Sochacki)

Czarni: Przybyś -Burkowicz(65. Skrzyński), Otfinowski, Czapla, Orłowski, Barnaś, Iwanicki(60. Manaseryan), Jastrzębski (70. Gawlik), Bogusławski (80. Fryda), Świeca, Byrski

Udanie zainaugurowali nowy sezonie trzebińscy czwartoligowcy. Na swoim stadionie pokonali beniaminka ze Staniątek, prowadzonego przez Mateusza Misia, czyli byłego trenera MKS.
Co ciekawe po raz ostatni trzebinianie wygrali swój pierwszy mecz sezonu w 2013 r., pokonując na inaugurację Garbarza Zembrzyce. W kolejnych pięciu sezonach, batalię ligową zawsze zaczynali od porażki.
W szeregach „żółto-czarnych" zadebiutowało w sobotę trzech piłkarzy, pozyskanych w letnim okienku transferowym: Adrian Gałka, Patryk Kiczyński i Mateusz Mrożek. Dwaj pierwsi wyszli w podstawowym składzie. Trzeci pojawił się na murawie tuż po przerwie.
Trzebinianie zainkasowali trzy punkty, ale zwycięstwo nie przyszło im wcale łatwo. Goście okazali się wymagającym rywalem, potrafiącym zagrozić bramce miejscowych.
Dwukrotnie po strzałach przyjezdnych piłka lądowała na poprzeczce. Najpierw już w 4. minucie po uderzeniu z dystansu Jana Czapli. Potem zaś w 37. minucie po rzucie wolnym, wykonywanym przez Oliwera Bogusławskiego (futbolówkę sparował jeszcze Krzysztof Pająk).
O zwycięstwie gospodarzy przesądziły stałe fragmenty gry. Prowadzenie w 11. minucie dal trzebinianom Łukasz Wierzba, wykorzystując zamieszanie i złe wybicie futbolówki przez jednego z rywali po centrze z rzutu rożnego.
Wynik na 2-0 ustalił w 83. minucie strzałem głową Radosław Górka. Asystę przy tym trafieniu zanotował Marcin Szczurek, dośrodkowując precyzyjnie z rzutu wolnego.