Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pięć lat temu przeszli do historii polskiej piłki nożnej

09.08.2019 21:08 | 0 komentarzy | 5 384 odsłon | Michał Koryczan

W meczu Pucharu Polski piłkarze KS Chełmek rozbili wówczas LKS Skidziń 35-0, odnosząc najwyższą wygraną w historii polskiego futbolu.

0
Pięć lat temu przeszli do historii polskiej piłki nożnej
Trener Krzysztof Duch i zawodnicy KS Chełmek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rezultat spotkania pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Oświęcim chyba wszystkich wprawił w osłupienie.

Rozegrany 9 sierpnia 2014 roku w Skidziniu mecz zakończył się nieprawdopodobnym zwycięstwem gości z Chełmka aż 35-0.

- Podeszliśmy z szacunkiem do rywala, wykorzystując większość stworzonych sytuacji. Wynik mógł być nawet wyższy, mimo że graliśmy bez sześciu zawodników z naszej kadry. Myślałem, że na drugą połowę miejscowi już nie wyjdą, bo przegrywali 0-17. Nawet na takim poziomie nie powinny się zdarzać podobne rezultaty. Tylu bramek to niektórzy w całym sezonie nie zdobywają - mówił Krzysztof Duch, ówczesny trener KS Chełmek.

Najwięcej bramek - osiem - dla jego ekipy strzelił Sebastian Dylowicz.

- Praktycznie każdy z drużyny zdobył gola. Nawet bramkarz Patryk Żołneczko, który wykorzystał rzut karny - opowiadał trener Duch.

Piłkarze z Chełmku odnieśli w ten sposób najwyższą wygraną w historii polskiego futbolu. Pobili wówczas rekord należący do Szczakowianki Jaworzno, która w 2008 roku pokonała w meczu A-klasy Tęczę Błędów 34-0.