Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

American Airlines będzie latał do Krakowa i Chicago

08.08.2019 22:08 | 7 komentarzy | 3 165 odsłony | Alicja Molenda

Kto jeszcze nie był w Stanach, a się wybiera, to na pewno się ucieszy. Od maja przyszłego roku w letniej siatce połączeń Kraków Airport znajdzie się oferta amerykańskich linii lotniczych American Airlines.

 

7
American Airlines będzie latał do Krakowa i Chicago
Prosto z Krakowa z amerykańskim przewoźnikiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewoźnik oferuje połączenie zKRAKOWA do Chicago (ORD) pięć razy w tygodniu. Trasa obsługiwana będzie Boeingami 787-8.

- Decyzja American Airlines to dowód na wyjątkowy potencjał Krakowa i Małopolski na rynku amerykańskim. Kolejne, po już funkcjonujących połączeniu PLL LOT, bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago sprzyjać ma rozwojowi ruchu turystycznego, ale również biznesowego. To właśnie ze Stanów Zjednoczonych pochodzi najwięcej inwestycji zagranicznych lokowanych w Małopolsce. Dobrze wykształceni i przedsiębiorczy Małopolanie, wysoki potencjał rozwoju innowacyjności, znane na świecie centrum outsourcingu, to tylko niektóre atuty naszego regionu - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.
Z nowej oferty ucieszą się również Polacy, podróżujący do swoich rodzin mieszkających w Chicago oraz podróżni wybierający ten kierunek na wyjazd turystyczny. Z roku na rok rejsy z Krakowa za Atlantyk cieszą się coraz większą popularnością.
Pierwszy lot linii American Airlines z Chicago do Krakowa zaplanowano na 7 maja 2020 r.

Teraz pozostaje tylko pytanie: czy Amerykanie do tego czasu zniosą obowiązek wizowy dla Polaków?