Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzebińscy piłkarze wracają do gry (ZDJĘCIA)

09.08.2019 10:00 | 1 komentarz | 3 529 odsłony | Michał Koryczan

Czwartoligowy MKS Trzebinia zainauguruje w sobotę nowy sezon ligowy. Sprawdź, jak wygląda kadra „żółto-czarnych".

1
Trzebińscy piłkarze wracają do gry (ZDJĘCIA)
Drużyna czwartoligowego MKS Trzebinia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszyscy mamy w pamięci bardzo dobrą rundę wiosenną wykonaniu trzebinian. Kibice MKS mają z pewnością nadzieję, że jesienna batalia ligowa, już w nowym sezonie gorsza nie będzie.

- Jesteśmy w kolejnym etapie budowy sportowej struktury klubu. Kadra nabiera wreszcie takiego kształtu, jak powinno być, czyli jej 60-70 procent powinni stanowić wychowankowie - mówi Jacek Pająk, prezes MKS.

Jak dodaje, ostatnie zmiany personalne w drużynie będą prawdopodobnie ostatnimi w tym sezonie, bo w zimie transfery nie są planowane.

- Później idziemy w kierunku stawiania na młodzież. Mamy bardzo dobry rocznik 2004 i 2005. Niewykluczone że dwóch lub trzech chłopców z tej grupy zostanie dokooptowanych do kadry pierwszej drużyny - mówi Jacek Pająk.

Do rozgrywek w nowym sezonie MKS zgłosił 26 zawodników, w tym pięciu nowych. To: Krystian Bigaj (Promyk Bolęcin, wypożyczenie), Adrian Gałka (Wisła Kraków, juniorzy), Patryk Kiczyński (KS Olkusz), Przemysław Knapik (bez klubu, a wcześniej Unia Dąbrowa Górnicza) i Mateusz Mrożek (KS Olkusz).

- Kadra jest wyjątkowo liczna, ale Paweł Sawczuk i Przemysław Knapik w pierwszych kilku meczach nie będą do gry. Nie zapominajmy też o Marcinie Kalinowskim - mówi Jacek Pająk.

Na początek MKS zmierzy się z czterema beniaminkami. W inauguracyjnej kolejce „żółto-czarni" podejmą Czarnych Staniątki. Z zespołem tym trzebinianie mierzyli się do tej pory dwukrotnie. W sezonie 2012/13 na poziomie czwartej ligi MKS zremisował siebie 0-0, a na wyjeździe wygrał 2-1.

Dotychczasowe mecze trzebińskiego MKS z Czarnymi Staniątki

Sezon 2012/2013

MKS Trzebinia-Siersza - Czarni Staniątki 0-0

Trzebinia
: Gielarowski - Sieczko (80. Kukla), Kalinowski, Juraszek, P. Szczepanik, T. Szczepanik, Czyszczoń, Lickiewicz, Muras (80. Dudek), Ciepichał (80. Rolka), Krawczyk

Czarni Staniątki - MKS Trzebinia-Siersza 1-2 (0-0)

1-0 Adrian Soja (68), 1-1 Dominik Rolka (75), 1-2 Jakub Pająk (81)

MKS
: Gielarowski - Sieczko" Kalinowski, Juraszek, T. Szczepanik, Domurat, Lickiewicz (74. P. Szczepanik), Ołownia (64. Rolka), Kowalik, Giermek (74. Wojdyła), Smoleń (64. J.Pająk)

Pełna kadra zespołu, terminarz meczó z udziałem MKS oraz wypowiedzi trener Mariusza Wójcika. To wszystko w najnowszym numerze "Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.