Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Tanie zakupy w sieciach handlowych

08.08.2019 15:09 | 0 komentarzy | 1 082 odsłona | red

Materiał promocyjny

Codzienne wydatki w dużym stopniu obciążają domowy budżet. Najwięcej środków pochłaniają podstawowe artykuły spożywcze oraz chemia gospodarcza. Aby ograniczyć koszty związane z regularnymi sprawunkami, warto robić zakupy w odpowiednich miejscach. Wciąż największą popularnością cieszą się sieci handlowe znanych marketów. Gdzie zakupy zrobić da się najtaniej?

0
Tanie zakupy w sieciach handlowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ceny w sieciach handlowych

Popularne dyskonty wciąż pozostają najlepszym miejscem na robienie tanich zakupów. Na ogół ceny utrzymują się w nich na stałym, atrakcyjnym poziomie. Sieci handlowe są też łatwo dostępne i dobrze zaopatrzone, przez co pozostają opcją zwyczajnie najwygodniejszą. Między poszczególnymi markami istnieją jednak zasadnicze różnice. Do najpopularniejszych nieustannie zaliczają się Auchan, Biedronka i Lidl. Biorąc pod uwagę ceny kilkudziesięciu artykułów zaliczanych do podstawowej listy zakupów, oferty każdej z tych sieci mogą różnić się nawet w granicach 30 proc. między najtańszą, a najdroższą propozycją. Dysproporcja ta zależy nie tylko od samej marki sklepu, ale także lokalizacji danej placówki. Nie bez znaczenia pozostają kwestie związane z ewentualnymi trudnościami pozyskiwania wybranych artykułów. Wszelkie straty wynikające z problemów produkcyjnych lub importowych mogą szybo doprowadzić do wzrostu cen.

Promocje i programy lojalnościowe

Znaczna część sieci handlowych prowadzi własne programy lojalnościowe. Pozwalają one klientom na gromadzenie specjalnych punktów, które da się następnie wymienić na kody rabatowe, darmowe gadżety oraz inne bonusy. Większość sieci organizuje też atrakcyjne promocje, w ramach których ceny produktów są dodatkowo obniżane. Koszt wybranego asortymentu może być obniżony jednostkowo, bądź też po spełnieniu określonych warunków - np. przy zakupie większej ilości lub liczby danego produktu. Często spotykanym rozwiązaniem jest obniżenie ceny jednego artykułu o 50 proc. w przypadku nabycia dwóch sztuk. Sposobem na śledzenie promocji poszczególnych sieci handlowych może być korzystanie z gazetek reklamowych. Dostępne są zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i w internecie. O okazyjnych cenach można też dowiedzieć się za pomocą aplikacji i różnych portali zakupowych.

Tanie i przemyślane zakupy

Trudności z kontrolowaniem wydatków na codzienne zakupy wynikają z ich częstotliwości. Konsumenci często preferują małe i szybkie wizyty w okolicznych sklepach, z nadzieją uniknięcia nadwyrężenia domowego budżetu. Konsekwencje nieprzemyślanych i spontanicznych zakupów odczuwają dopiero pod koniec miesiąca. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie jednego dnia w tygodniu i skompletowanie od razu całej listy niezbędnych sprawunków. Klienci często zadają sobie pytanie, czy korzystne będzie robienie zakupów tylko w jednym sklepie - np. Biedronce. Nie warto zamykać się na oferty. Jeżeli pozwala na to czas, warto odwiedzić także Lidla i Auchan. Najlepiej zachować otwartość i rozsądnie podchodzić do zakupów. Jeżeli którykolwiek produkt jest tańszy w sąsiednim markecie - warto się do niego pofatygować.

Materiał promocyjny