Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Pirotechnicy i saperzy skierowani do akcji. Gromiecka częściowo wyłączona z ruchu

01.08.2019 11:36 | 0 komentarzy | 15 113 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Trwa akcja na ul. Gromieckiej w gminie Libiąż. Na miejsce oprócz grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Krakowa przyjechali także pirotechnicy. Wkrótce mają nadjechać saperzy.

 

0
Pirotechnicy i saperzy skierowani do akcji. Gromiecka częściowo wyłączona z ruchu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy: o godz. 21.00 strażacy dostali zgłoszenie od mieszkańców o gotującej się wodzie w przydrożnym rowie i lekkim zadymieniu. Gdy przyjechali na miejsce i rozkopali ziemię, trafili na zbiornik z nieznaną substancją,

- Rano przyjechały służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pobrały próbki do badań - informuje Piotr Bębenek.
Jak na razie udało się ustalić, że substancja znajdująca się w pojemniku jest silnie kwasowa. Na razie jej pochodzenie nie ustalono.

- Niewykluczone, że beczka nawet z czasów II wojny światowej. To jednak tylko jedna z hipotez - poinformował nas burmistrz Libiąża Jacek Latko, który rano również przyjechał na ulicę Gromiecką.
Wciąż nie wiadomo, czy dojdzie do ewakuacji kilku pobliskich domów.
- Na razie czekamy na saperów - dodaje Piotr Bębenek, naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KP PSP w Chrzanowie.

Od rana wyłączony z ruchu jest 200-metrowy odcinek ul. Gromieckiej. Nie da się tędy przejechać do Gromca.
Decyzję o zamknięciu części drogi podjęła  Państwowa Straż Pożarna w porozumieniu z Powiatowym Zarządem Dróg w Chrzanowie oraz policją. Kierowcy proszeni są o korzystanie z alternatywnych dróg do czasu zakończenia działań.