Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

19.07.2019 14:20 | 0 komentarzy | 1 074 odsłona | Redakcja

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państw unikatową rozmowę ze skazanym za podpalenia lasu w Czarnogórze zza więziennych krat. Piszemy też o saksofonistce z Trzebini podbijającej świat, która rzuciła pracę w banku z dnia na dzień, a także o sposobie, który może uratować Chrzanów czy Trzebinię przed wymarciem.

0
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czeka na wolność

Dawid Szydło, skazany za nieumyślne podpalenie lasu w Czarnogórze, czeka na ułaskawienie Prezydenta RP, odsiadując wyrok w trzebińskim więzieniu. Porozmawiała z nim Agnieszka Filipowicz.

 


 

 

 

Saksofonistka z Trzebini wraca do Bahrajnu

Pracowała w Emiratach Arabskich, na Malediwach, w Indiach i Bahrajnie. Koncertuje jako solistka, gra i śpiewa także z zespołem. Magdalena Suruło z Trzebini muzykę ma we krwi i wie, że zawsze będzie jej w życiu towarzyszyć. Opowiada o tym w rozmowie z Ewą Solak.

 


 

 

Sypialnia drugiego wyboru?

- Położenie Chrzanowa i Trzebini jest takie, że z jednej strony, łatwo tutaj przyjechać, ale równie łatwo stąd uciec - mówi Konrad Sarzyński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przyjrzał się sytuacji demograficznej małych miast Małopolski, funkcjonujących w cieniu metropolii, w rozmowie z Tadeuszem Jachnickim.

 

Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (28) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.

Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem "temat dla Przełomu".