Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przetarg na śmieci unieważniony. Jest decyzja zarządu związku

15.07.2019 18:49 | 10 komentarzy | 6 246 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Międzygminny Związek Gospodarki Komunalnej w Chrzanowie nie przyjmie oferty jedynej firmy, która stanęła do przetargu na wywóz i zagospodarowanie odpadów w kolejnych latach. Zarząd zdecydował o unieważnieniu przetargu, bo oferta znacznie przekroczyła wartość zamówienia.

10
Przetarg na śmieci unieważniony. Jest decyzja zarządu związku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak dziś podaliśmy na portalu przelom.pl, jedyną ofertą, która wpłynęła na ogłoszony przez związek przetarg, była propozycja złożona przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIKI oraz MIKI Recykling Sp. z o.o. Za zrealizowanie usługi konsorcjum zażądało prawie 137 mln zł netto. To niemal sto procent więcej niż oczekiwał zamawiający usługę.

Za odbiór i zagospodarowanie odpadów z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża w najbliższych latach (od stycznia 2020 roku do września 2023) związek proponował ponad 75 mln zł netto.
Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji o unieważnieniu przetargu, po analizie możliwości finansowych, związek nie może zwiększyć wartości zamówienia.

Co będzie dalej?
Wszystko wskazuje na to, że związek ogłosi kolejny przetarg. Umowa z dotychczasowym wykonawcą, a zarazem jedynym oferentem w przetargu, kończy się 31 grudnia 2019 roku.

Czy uda się do tego czasu wyłonić nowego wykonawcę w cenie, na którą przystaną trzy gminy zrzeszone w związku?