Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

12.07.2019 12:16 | 0 komentarzy | 1 089 odsłona | Redakcja

Co ściągnęło chrzanowian w Zachodniopomorskie? Gdzie wypoczywa władza z ziemi chrzanowskiej? A może zastanawiasz się na czym polega fenomen Piły Kościeleckiej? Na te i wiele innych tematów piszą w tym tygodniu nasi dziennikarze.

0
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdzie władza jeździ na wakacje

Chorwacja, Turcja, wybrzeże Bałtyku. Możliwy wypad w Sudety albo na wschód Polski. W tym roku nasi burmistrzowie i wójt wypoczywają. Gdzie? Sprawdziła Ewa Solak.

 


 Borne Sulinowo - zachwyca przyrodą, kusi historią

Zachodniopomorskie miasteczko Borne Sulinowo, zatopione wśród lasów i jezior, wabi turystów nie tylko przyrodą, ale także pogmatwaną historią, w której swe ślady zapisały dwa XX-wieczne totalitaryzmy - niemiecki i radziecki. Zwabiło też rodzinę z Chrzanowa. Na stałe. Odwiedziła ją Agnieszka Filipowicz.Luzar i Luzarczycy. Dwie legendy trzebińskiego harcerstwa

Mrówa, Inka, Agata, Żyraf, Marmol, Romek, Oboźny i inni harcerze z drużyny "Szlak" pół nocy spędzają z gitarą przy ognisku. Głośno się śmieją, są zachwyceni, schodząc z gór, utytłani w błocie po pachy. Czterdzieści lat temu byli tacy sami... Historię legend przybliża Lucjan Siewiorek.

 


 

 

Moda w Chrzanowie jest bezbarwna

Czas na kolor! Specjalnie dla Czytelniczek "Przełomu" - garść letnich, modowych porad serwuje Ana-looka, chrzanowska blogerka modowa. O sobie i swojej pasji opowiada w rozmowie z Natalią Feluś.

 


 

 

Fenomen Piły Kościeleckiej

Może bliskie sąsiedztwo Chechła i Puszczy Dulowskiej, a może spokój i dobra lokalizacja. W czym tkwi fenomen Piły Kościeleckiej, że tyle osób z pobliskich miast, zwłaszcza tych z zasobniejszym portfelem, chce tu zamieszkać? Zastanawia się nad tym Agnieszka Filipowicz.

 


Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (27) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.

Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem "temat dla Przełomu".