Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Napięta sytuacja w kopalni Janina. Górnicy domagają się pieniędzy

11.07.2019 17:30 | 42 komentarze | 22 878 odsłony | Michał Koryczan

W piątek ma dojść do spotkania pracowników z zarządem Zakładu Górniczego Janina w Libiążu.

42
Napięta sytuacja w kopalni Janina. Górnicy domagają się pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do redakcji „Przełomu" dotarł mail z informacją o czwartkowym, masowym spotkaniu z dyrektorem kopalni Janina odnośnie zarobków pracowniczych.

- Rozmowa nie wniosła zbyt wiele. Ludzie z oddziałów wydobywczych stanowczo zaprotestowali i dali czas do końca tygodnia prezesowi TAURON Wydobycie na przyjazd do kopalni i skontrolowania stanu sprzętu, na którym pracujemy na dole. W razie braku odpowiedzi na prośbę górników zostanie zgłoszony do urzędu strajk zbiorowy oraz całkowite wstrzymanie wydobycia - czytamy w mailu.

O komentarz poprosiliśmy Mirosława Lipowskiego, przewodniczącego komisji zakładowej Związku Zawodowego Kontra w ZG Janina.

- Jesteśmy dalecy od tego, żeby doprowadzać w kopalni do sytuacji wrzenia. Aczkolwiek sytuacja od jakiegoś czasu jest napięta. Załoga jest niepewna po ostatnich rewelacjach medialnych odnośnie zmiany naszego właściciela. Dodatkowo dochodzą kwestie finansowe, wynikające z tego, że kopalnia nie robi planu. Nie mamy więc tego wydobycia i pieniążków, na które byśmy liczyli. Faktycznie były dzisiaj pewne nieporozumienia i dlatego na wniosek pracowników i związków zawodowych jutro jest spotkanie zarządu z przedstawicielami pracowników. Zostaną omówione najważniejsze problemy Zakładu Górniczego Janina - mówi Mirosław Lipowski, przewodniczący komisji zakładowej ZZ Kontra w ZG Janina.