Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

TRZEBINIA. Nie ma chętnych na nowe kamienice w Rynku

23.02.2012 15:45 | 12 komentarzy | 4 697 odsłony | red
Tylko pomieszczenie na parterze kamienicy w zachodnio-północnej pierzei Rynku udało się wynająć. Piętro, poddasze i wszystkie pomieszczenia w drugim budynku, który powstał przy parkingu za młynem, stoją puste i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Przekonali się o tym w środę radni z komisji rozwoju.
12
TRZEBINIA. Nie ma chętnych na nowe kamienice w Rynku
Radni z komisji rozwoju obejrzeli nowe kamienice w Rynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tylko pomieszczenie na parterze kamienicy w zachodnio-północnej pierzei Rynku udało się wynająć. Piętro, poddasze i wszystkie pomieszczenia w drugim budynku, który powstał przy parkingu za młynem, stoją puste i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Przekonali się o tym w środę radni z komisji rozwoju.

Obiekt mieszkalno-usługowy w sąsiedztwie parkingu za młynem gmina chce sprzedać. Ale nikt nie chce go kupić. Pierwszy przetarg na zbycie nieruchomości za 1,55 mln zł zakończył się fiaskiem. Radni oczekują szybkiej organizacji kolejnego.

- W przypadku drugiego przetargu możemy obniżyć cenę. To zachęci kupujących - proponuje radny Grzegorz Żuradzki. W zanadrzu ma też inne rozwiązanie: - Gdyby budynku znów nie udało się sprzedać, może warto by się zastanowić nad jego wykończeniem, a następnie sprzedażą poszczególnych lokali i znajdujących się tam mieszkań indywidualnym osobom.

Burmistrz Stanisław Szczurek budynku wykańczać nie zamierza. W tym roku ogłosi kolejny przetarg. Najpierw jednak chce doprowadzić do przebudowy i połączenia pomieszczeń na parterze. Aktualnie znajdują się tam dwa nieduże lokale usługowe. 

Drugi budynek administracyjno-usługowy, który powstał w sąsiedztwie banku Pekao SA, zostaje w zasobie gminnym. Od lutego na okres trzech lat pomieszczenie na parterze wynajął bank Credit Agricole. Nie wiadomo jednak, kiedy uruchomi w Rynku swoją placówkę. Najpierw musi uzyskać decyzję o zmianie sposobu użytkowania wynajmowanej powierzchni. Bez tego nie może rozpocząć adaptacji pomieszczeń.

- W projekcie parter miał służyć działalności gastronomicznej i tak też go urządzono. Pomieszczenia wynajął jednak bank. Stąd konieczność zmiany sposobu ich użytkowania - tłumaczy Zofia Kurnik, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości, który w imieniu gminy zarządza nowymi kamienicami w Rynku.

Pomysłu na zagospodarowanie pomieszczeń na piętrze i poddaszu nie ma. Część radnych widziałaby tam siedzibę dla Rady Miasta Trzebini.
- Pomysł może nie jest zły. Najpierw jednak musimy zrobić wszystko, by komuś to wynająć. To znakomite miejsce na biuro rachunkowe lub architektoniczne - uważa przewodniczący komisji rozwoju Waldemar Wszołek, który z takim też wnioskiem zwrócił się do burmistrza Trzebini.
(AJ)