Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Byli piłkarze Wisły Kraków lepsi od Ruchu Młoszowa (WIDEO, ZDJĘCIA)

07.07.2019 17:00 | 0 komentarzy | 6 770 odsłon | Michał Koryczan

Oldboje krakowskiej Wisły udowodnili, że mimo upływu lat piłkarskich umiejętności się nie zapomina, pokonując świętujący 25-lecie istnienia Ruch Młoszowa.

0
Byli piłkarze Wisły Kraków lepsi od Ruchu Młoszowa (WIDEO, ZDJĘCIA)
Damian Gorawski zdobył w meczu z Ruchem Młoszowa cztery bramki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruch Młoszowa - Oldboje Wisły Kraków 2-5 (1-2)

1-0 Paweł Turek, 1-1 Dariusz Marzec, 1-2 Damian Gorawski, 1-3 Damian Gorawski, 2-3 Kamil Ostrowski, 2-4 Damian Gorawski, 2-5 Damian Gorawski

Ruch: Adrian Bednarczyk, Michał Biały, Tomasz Bugno, Tymoteusz Czarnik, Maciej Czub, Mateusz Dudek, Szymon Dym, Piotr Janik, Patryk Kolmajer, Paweł Konieczny, Michał Odrzywołek, Kamil Ostrowski, Oskar Porębski, Dawid Porębski, Marek Tokarz, Damian Turek, Paweł Turek, Karol Zając, Szymon Zając. Trener: Paweł Pstrucha

Wisła: Artur Sarnat, Zdzisław Janik, Marcin Jałocha, Łukasz Gorszkow, Janusz Suwada, Damian Gorawski, Ryszard Czerwiec, Dariusz Marzec, Jakub Żurek, Tomasz Termanowski, Roman Zięcik, Paweł Suwała. Trener Zdzisław Kapka.

Z okazji jubileuszu klubu z Młoszowej, założonego w 1994 roku, drużyna Ruchu (rywalizująca w rozgrywkach chrzanowskiej B-klasy) zmierzyła się z Oldbojami Wisły Kraków.
Na boisku pojawili się tak znani piłkarze jak m.in. Ryszard Czerwiec (uczestnik Ligi Mistrzów w barwach Widzewa Łódź), Marcin Jałocha (srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 r.), Damian Gorawski i Artur Sarnat.
Byli Wiślacy udowodnili, że mimo upływu lat piłkarskich umiejętności się nie zapomina. Ryszard Czerwiec brylował w środku pola z Dariuszem Marcem, a zmysłem strzeleckim popisał się Damian Gorawski, który zdobył cztery bramki.
Ruch musiał się zadowolić dwoma trafieniami. Już w 51. sekundzie spotkania Artura Sarnata pokonał Paweł Turek. W drugiej części meczu gola zdobył z kolei Kamil Ostrowski.
- Na pewno dla wielu z nas było to doświadczenie na całe życie. Na pewno zostanie w pamięci. Piłkarzy, z którymi zagraliśmy, ja oraz zawodnicy w moim wieku znamy z ekranów telewizorów, gdy zdobywali mistrzostwo Polski. Mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo wynik mógł być inny. W drużynie rywali zagrali byli reprezentanci Polski, uczestnicy europejskich pucharów. Ta piłka chodziła u nich jak po sznurku - mówi Adrian Bednarczyk, bramkarz Ruchu.

Materiał wideo z meczu Ruchu Młoszowa z Oldbojami Wisły Kraków zobaczycie TUTAJ.