Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Najpopularniejsze dostępne balustrady

03.07.2019 12:02 | 0 komentarzy | 1 093 odsłona | red

Materiał promocyjny

Balustrady są dla sporego grona osób tym detalem znajdującym się na schodach, który jest równie istotny w konstrukcji, jak przecież niezbędne do ich użytkowania stopnie. Z tego też powodu odpowiednio dobrane łączą ze sobą estetykę z pragmatyką, przy tym dopasowują się idealne do przyjętego w danym domu stylu. Jakie modele uznaje się za te najpopularniejsze i w jakich przestrzeniach będzie im najlepiej?

0
Najpopularniejsze dostępne balustrady
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drewniane

Podstawowym modelem balustrad schodowych wybieranych przez ludzi do swoich mieszkań są te, których produkcje oparto na drewnie. Współcześnie rzadko kiedy można tak naprawdę spotkać warianty stworzone w sposób barokowy, posiadający liczne ozdoby, a w ich miejsce pojawiły się te subtelne, niemalże surowe. W tym wszystkim najważniejsze jest tworzywo, czyli drewno, będące w stanie nadać ciepła danemu pokojowi, wizualnie go wypełniając. Dodatkowo sprawia wrażenie wyjątkowo przyjemnego w dotyku, co z pewnością jest wartością dodaną. Drewniane deski będą pasować do klasycznego stylu, ale odradzamy umieszczać je w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach.

Stalowe

Czy jeszcze kilkanaście lat temu ktoś byłby sobie w stanie wyobrazić to, że w przyszłości stal stanie się kluczowym elementem wyposażenia wielu mieszkań? W tym przypadku stalowe balustrady zdają się naturalnym wyborem we wnętrzach opartych o loftowy industrializm. Wystarczy spojrzeć, w jak ciekawy sposób stalowy materiał współgra z innymi wykorzystanymi surowcami. Co więcej, nie przytłacza ono tak dobitnie, jak wspomniane wcześniej drewno, co jest szczególnie odczuwalne w niewielkich metrażach. Przy tym trzeba dobitnie zaznaczyć, że nie każda osoba lubuje się w zimnej stali, jednakże za sprawą jej plastyczności i możliwości konfiguracji warto przynajmniej się nad nią zastanowić!

Podsumowanie

Koniec końców odpowiedź na pytanie, jakie materiały wybrać w kwestii balustrad zależy tylko i wyłącznie od waszych preferencji. Prócz tego nie można zapomnieć o indywidualnym poczuciu zarówno stylistyki, jak i estetyki. Otrzymacie jednak ważną radę: w żadnym razie nie obawiajcie się eksperymentowania, zwłaszcza że proces ten może was zaprowadzić do aranżacji, których nigdy wcześniej byście sobie nie wyobrazili. Co więcej, może by tak pójść w jeszcze innym kierunku i skorzystać z tych rzadziej wybieranych materiałów? Dajcie się ponieść własnej inwencji, gwarantujemy, że nie będziecie tego żałować. Powodzenia!

Materiał promocyjny