Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Rankingi, kalkulatory na stronach towarzystw, a może porównywarka ubezpieczeń? Sprawdź, jak znaleźć najtańsze OC i Assistance

25.06.2019 11:16 | 0 komentarzy | 1 051 odsłona | red

Materiał promocyjny

O tym, że w Internecie znaleźć można ubezpieczenia komunikacyjne w cenie niższej, niż u agentów, wiedzą prawie wszyscy. Osobną kwestią pozostaje wytropienie tych najbardziej atrakcyjnych, jako że konkurencja na rynku jest naprawdę duża. Mamy zatem rankingi, kalkulatory na stronach towarzystw, a także porównywarki ubezpieczeń. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak z nich korzystać, by znaleźć najkorzystniejszą polisę.

0
Rankingi, kalkulatory na stronach towarzystw, a może porównywarka ubezpieczeń? Sprawdź, jak znaleźć najtańsze OC i Assistance
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tańsze ubezpieczenia w sieci - dlaczego?

Zacznijmy od cen ubezpieczeń w Internecie - dlaczego właściwie są one niższe, niż polisy kupowane poza siecią?

Jeśli z propozycją polisy OC czy Assistance przychodzi do Ciebie agent ubezpieczeniowy, to przedstawia Ci on ofertę z jednego, wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego - tego, które reprezentuje. Na pierwszy rzut oka nie ma to nic wspólnego z kwestią ceny polisy, weź jednak pod uwagę, że nie masz wówczas żadnego porównania. Nie wiesz, o ile taniej mógłbyś te ubezpieczenia nabyć u innego agenta, w innym TU. W sieci takie porównanie ofert nie stanowi natomiast problemu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe wiedzą, że Internet to doskonałe źródło sprzedaży. Wiedzą również, że konkurencja na rynku jest bardzo duża i to właśnie niższymi cenami starają się przyciągnąć kupujących, premiując w ten sposób osoby, które decydują się na nabycie oferowanej przez nich polisy w sieci.

Sposoby na znalezienie najatrakcyjniejszych ofert ubezpieczenia

Rankingi

W sieci znajdziesz bardzo wiele rankingów OC i Assistance. Czy są one przydatne? Tak, ale wyłącznie na początkowym etapie. Ułatwiają co prawda wstępne zorientowanie się w cenach rynkowych, ale - no właśnie - wstępne. Z oczywistych powodów w rankingach znajdziesz jedynie uśrednione ceny ubezpieczeń, nie zaś oferty, które byłyby dostosowane do Twojego konkretnie przypadku. Ceny OC i Assistance zależą po prostu od zbyt wielu zmiennych i nie jest możliwe, by w rankingu podać stawki końcowe, których na pewno możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się na zakup któregoś z tych ubezpieczeń.

Kalkulatory na witrynach towarzystw ubezpieczeniowych

W przypadku tych narzędzi mamy już do czynienia z ofertą ściśle dopasowaną do konkretnego przypadku. Na początku wypełniasz formularz (zajmuje to około 15 minut). Podajesz w nim dane dotyczące siebie jako właściciela pojazdu (np. wiek, stan cywilny, czas posiadania prawa jazdy) oraz dane dotyczące Twojego auta (np. marka, data produkcji, pojemność silnika). Po wysłaniu formularza otrzymujesz szytą na miarę ofertę polisy od ubezpieczyciela, na którego witrynie wypełniłeś formularz. Co zrobić, by otrzymać takich ofert więcej? Tu zaczyna się problem, bowiem wymagało to będzie od Ciebie wypełnienia podobnych formularzy na wszystkich kolejnych witrynach innych ubezpieczycieli, a następnie porównanie otrzymanych propozycji. Jak się domyślasz, to bardzo czasochłonne rozwiązanie. Tym bardziej, że każdy formularz wypełniać musisz bardzo ostrożnie, by nie popełnić błędów - w końcu oferta tworzona jest na podstawie danych, które podajesz.

Porównywarka ubezpieczeń

Od strony użytkownika porównywarka wygląda podobnie, jak kalkulatory na witrynach ubezpieczycieli, jednak jest to narzędzie o wiele bardziej zaawansowane. Tu również trzeba wypełnić formularz, ale zrobisz to tylko jeden raz, za to ofert ubezpieczenia otrzymasz co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście. Wszystkie od sprawdzonych, godnych zaufania towarzystw. Porównywarka ubezpieczeń na bieżąco zaciąga dane ze współpracujących z nią firm ubezpieczeniowych, zatem po pierwsze nie musisz martwić się o ich aktualność, po drugie zaś jest to najprostszy sposób, by szybko dowiedzieć się o wszelkiego rodzaju promocjach i okazjach cenowych.

Nasi klienci cenią sobie przede wszystkim oszczędność czasu i łatwość, z jaką porównać mogą oferty OC i Assistance. Wszystkie propozycje mają w jednym miejscu i wszystkie one są do nich idealnie dopasowane - mówi doradca klienta z porównywarki ubezpieczeń Mubi.

OC i Assistance - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętaj, by kupując ubezpieczenie OC kierować się przede wszystkim ceną tej polisy, jako że jej zakres regulowany jest ustawowo i zawsze działać będzie ona tak samo - nie ma znaczenia, w którym TU ją nabędziesz. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku Assistance - tutaj najważniejszy będzie zakres ubezpieczenia (więcej o Assistance przeczytasz na: mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/assistance/). Oczywiście nie oznacza to, że cena nie gra roli. Tym bardziej, że dzięki porównywarce Mubi może się okazać, że w innym TU znajdziesz Assistance tańsze, które będzie Ci dawało taką samą lub nawet lepszą ochronę. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i upewnić się, że w jego zakresie znalazło się dokładnie to, czego oczekiwałeś.

Materiał promocyjny