Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak wybrać baterie umywalkowe, dostosowane do naszych potrzeb?

25.06.2019 10:59 | 0 komentarzy | 470 odsłon | red

Materiał promocyjny

Dobrze dobrana bateria umywalkowa będzie nam służyła latami. Przed dokonaniem wyboru warto jednak zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat.

0
Jak wybrać baterie umywalkowe, dostosowane do naszych potrzeb?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rodzaje baterii umywalkowych

Głównym kryterium podziału baterii umywalkowych jest ich sposób montażu. Niegdyś bardzo popularny był montaż w ścianach. Dziś używa się ich jedynie we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro. Spadek popularności tego rodzaju baterii jest ściśle związany z ich trudniejszym montażem lub wymianą. Jeśli jednak nie planujemy remontu za parę lat i jesteśmy na etapie urządzania łazienki od zera możemy rozważyć tę możliwość.

Montaż baterii stojącej jest banalnie prosty - wystarczy podłączyć do niej wężyki odpowiedzialne za przepływ ciepłej i zimnej wody, a następnie umieścić ją w przeznaczonym do tego otworze. Cały proces montażu kończymy poprzez połączenie wężyków pod umywalką z systemem kanalizacyjnym. Otwór, przeznaczony do montażu baterii stojących może znajdować się w umywalce lub w blacie.

Kolejna sprawa to wysokość baterii. Baterie niskie sprawdzą się w większości zastosowań. Nie dobierzemy ich tylko, jeśli myślimy o umywalce stawianej na blat i podłączeniu baterii przez otwór w blacie znajdującym się za nią. Baterię wysoką możemy zamontować w każdym przypadku, przemyślmy jednak, czy woda z niej płynąca, spadając z dużej wysokości nie będzie się rozchlapywać. Generalnie przyjmuje się, że wylot kranu powinien znajdować się maksymalnie 25-35 cm powyżej górnej krawędzi umywalki.

Ostatnim kryterium jest sposób, w jaki regulujemy przepływ wody. We współczesnym budownictwie najczęściej spotyka się baterie z mieszaczem. Baterie dwuuchwytowe to częsty wybór miłośników nawiązań do minionych czasów. Istnieją również baterie bezdotykowe, wyposażone w czujnik ruchu zwalniający i zamykający blokadę wypływu wody. Najlepsze baterie umywalkowe w salonie Hoff dostępne są w elektroniczne sterowniki, regulujące pracę całego układu.

Udogodnienia stosowane w bateriach umywalkowych

Pewnym standardem w produkowanych obecnie bateriach jest perlator, czyli metalowa wkładka napowietrzająca wodę, dzięki czemu intensywność strumienia jest większa. Pozwala to na ograniczenie rachunków dzięki zmniejszeniu zużycia wody.Innym często spotykanym gadżetem jest automatyczny korek. Otwiera i zamyka się go poprzez poruszenie umieszczonej bezpośrednio w kranie dźwigni. Nieco mniej popularnym rozwiązaniem jest wyciągany natrysk. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli umywalka w naszej łazience znajduje się w bezpośredniej bliskości muszli klozetowej.

Materiał promocyjny