Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dlaczego delegatów wciąż nie ma na ekranie

18.06.2019 07:00 | 3 komentarze | 3 216 odsłony | Alicja Molenda

Kiedy będzie można oglądać transmisje z posiedzeń zgromadzeń związków komunalnych Trzebini, Chrzanowa i Libiąża: śmieciowego i komunikacyjnego? Nieprędko.

3
Dlaczego delegatów wciąż nie ma na ekranie
W sprawie transmisji z obrad zgromadzeń związków krążą na razie pisma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oba związki mają obowiązek upubliczniać posiedzenia swoich zgromadzeń od początku kadencji samorządowej w taki sposób jak rady gmin. Żaden nie jest do tego jeszcze gotowy. Dlaczego sprawa została przespana, nie wiadomo.

O egzekwawnie obowiązku informacyjnego poprzez transmisje, upomnieli się 14 maja w interpelacji do  burmistrza radni Wspólnego Chrzanowa i radni PiS zasiadający w Radzie Miejskiej Chrzanowa. Chcą wiedzieć, jak ich koledzy-delegaci obradują na tych posiedzeniach.

- Zarówno ZKKM jak i ZMGK mają pełną świadomość obowiązku stosowania wprost z przepisów odnoszących się w tym względzie do rady gminy. Żaden ze związków, jak wynika z uzyskanych informacji, nie jest na dzisiaj przygotowany od strony technicznej do transmitowania i utrwalania za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz posiedzeń zgromadzenia. Oba związki są na etapie procedury wyłonienia firmy, która przygotuje stosowne
systemy umożliwiające wypełnienie ciążącego na nich obowiązku
- napisał radnym w odpowiedzi 11 czerwca 2019 r. zasiadający we władzach obu tych związków Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna i Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna powinny dostosować swoje statuty do zmian w prawie zobowiązujących je do transmitowania obrad zgromadzeń. ZM GK śmieciowy to niedawno zrobił i czeka na publikację w dzienniku urzędowym wojewody. O ZKKM w odpowiedzi burmistrza nie ma ani słowa.

Transmisji nie ma, ale jest "pełna świadomość", że powinny być. To już coś!

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.