Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Świt Krzeszowice - pierwszy klub trenera Adama Nawałki spadł do A-klasy

16.06.2019 20:45 | 1 komentarz | 3 790 odsłony | Michał Koryczan

Krzeszowicki zespół piłkarski przegrał w ostatniej kolejce z Prokocimiem Kraków i zakończył sezon na przedostatnim miejscu w tabeli, oznaczającym degradację z krakowskiej okręgówki.

1
Świt Krzeszowice - pierwszy klub trenera Adama Nawałki spadł do A-klasy
Zawodnicy Świtu Krzeszowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa okręgowa - Kraków II

Prokocim Kraków - Świt Krzeszowice 6-1

Spełnił się czarny scenariusz. W ostatniej serii spotkań drużyna Świtu przegrała wysoko na wyjeździe z Prokocimiem. Wynik ten oznacza, że krzeszowicki zespół zakończył sezon na trzynastym, przedostatnim miejscu w tabeli, oznaczającym spadek z okręgówki do A-klasy.

Na tak niskim poziomie rozgrywek, seniorska ekipa Świtu w tym stuleciu jeszcze nie grała. W sezonie 2001/2002 krzeszowiczanie występowali w trzeciej lidze. W kolejnych oscylowali pomiędzy czwartą ligą a okręgówką.

Założony w 1923 roku Świt to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych klubów sportowych w regionie. To właśnie w Krzeszowicach trenerską karierę rozpoczynał Adam Nawałka (pracował tam w latach 1996-1998), były selekcjoner pierwszej reprezentacji Polski.

W przeszłości krzeszowicka drużyna rywalizowała w trzeciej lidze. W barwach Świtu występowali m.in. Piotr Giza (pomocnik m.in. Cracovii i Legii Warszawa) i Michał Miśkiewicz (bramkarz m.in. Wisły Kraków i Korony Kielce).