Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zawodnicy Fabloku Chrzanów spotkają się z piłkarzami Borussii Dortmund

16.06.2019 14:00 | 0 komentarzy | 3 583 odsłony | Michał Koryczan

Drużyna z Chrzanowa wygrała krajowy finał turnieju trzynastolatków o puchar firmy Deichmann.

0
Zawodnicy Fabloku Chrzanów spotkają się z piłkarzami Borussii Dortmund
Drużyna Fabloku Chrzanów. Fot. Z archiwum klubowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzona przez Łukasza Matusika, przez wojewódzkie eliminacje przeszła jak burza, odnosząc komplet zwycięstw. Dało im to przepustkę do krajowych finałów.

W turnieju rozegranym w Nowym Sączu, zespół Fabloku grający pod szyldem reprezentacji Grecji okazał się najlepszy.

W fazie grupowej chrzanowianie pokonali 3-0 Szkocję, 14-0 Polskę i 8-2 Ugandę. W ćwierćfinale zwyciężyli natomiast 3-0 Hiszpanię.

- Najtrudniejszy okazał się pojedynek półfinałowy, w którym po zaciętym spotkaniu zwyciężyliśmy Danię, czyli zespół ze Stalowej Woli - mówi Łukasz Matusik.

Zespół Fabloku wygrał po dogrywce 5-2, co dało mu przepustkę do wielkiego finału. W nim chrzanowska ekipa nie dała szans Akademii Piłkarskie Nadzieje Mielec, grającej jako Urugwaj, pokonując ją 5-1.

Dzięki zwycięstwu zawodnicy z Chrzanowa pojadą we wrześniu do Dortmundu, gdzie będą mieli okazję obejrzeć mecz ligowy tamtejszej Borussii i spotkać się z piłkarzami tego klubu.

Fablok Chrzanów zagrał w składzie: Dawid Kraczka (został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju), Filip Śmiłek, Mateusz Tekieli, Maciej Kubala, Dawid Szewczyk, Konrad Machowski, Piotr Zieliński, Oskar Stępniak , Tomasz Dusik, Igor Kurdziel.