Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Co z tymi śmieciami? Zarządcy nieruchomości kontra związek

06.06.2019 22:22 | 8 komentarzy | 3 409 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W przededniu ogłoszenia przetargu na wywóz odpadów od mieszkańców Chrzanowa, Libiąża i Trzebini, okazało się, że oczekiwania zarządców nieruchomości i związku śmieciowego rozmijają się w kilku kwestiach. Tymczasem teraz czasu na długie dyskusje i przerzucanie się argumentami - już nie ma.

8
Co z tymi śmieciami? Zarządcy nieruchomości kontra związek
O przetargu na wywóz odpadów i współpracy z zarządcami nieruchomości dyskutowano dziś na zgromadzeniu związku śmieciowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Międzygminny Związek Gospodarka Komunalna pracował nad specyfikacją przetargową, czyli mówiąc krótko - ustalał nowe zasady systemu wywozu i zagospodarowania odpadów - przez wiele miesięcy. Wszystko po to, by zdążyć z rozstrzygnięciem przetargu przed końcem roku, gdy kończy się umowa z dotychczasowym wykonawcą usługi. Jak przekonuje przewodniczący zarządu związku Piotr Jaskólski, były analizy, dyskusje, nawet objazdy śmietników z udziałem firmy wywożącej śmieci.

- Wszystkie problemy są nam znane - argumentuje.
Tymczasem jeden z największych zarządców nieruchomości w trzech gminach - Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa, wystosowała w ostatnich dniach pismo do burmistrzów, w którym przypomina, że już w grudniu zabiegała o zorganizowanie wspólnego spotkania przedstawicieli związku z wszystkimi zarządcami nieruchomości. Do spotkania nie doszło, a nowy system, który ma wejść w życie od przyszłego roku, przedstawiono im "za pięć dwunasta", czyli tuż przed ogłoszeniem przetargu.

Tymczasem zapalnych tematów jest co najmniej kilka. Choćby sprawa likwidacji dużych pojemników na odpady, dezynfekcji kontenerów, ich ubezpieczenia, częstotliwości wywozu odpadów biodegradowalnych. Związek i zarządcy nieruchomości mają inne zdanie w tych kwestiach.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu gazety.