Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rycerze wiosny znów wracają z tarczą (WIDEO, ZDJĘCIA)

05.06.2019 21:59 | 0 komentarzy | 3 989 odsłony | Michał Koryczan

W środowych, zaległych meczach chrzanowskiej A-klasy piłkarskiej zwycięstwa odniosły zespoły z Zagórza, Kamienia i Zalasu.

0
Rycerze wiosny znów wracają z tarczą (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PIŁKA NOŻNA

Klasa A - Chrzanów

Wolanka Wola Filipowska - Zagórzanka Zagórze 0-2 (0-2)

0-1 Dawid Motyczko (19), 0-2 Jakub Gulik (40)

Wolanka: J. Ryba - Ziółko (46. Bicz), Urbańczyk, Kubica (59. Ł. Grochal), Gaj, S. Kocot, Ł. Żbik (75. M. Pałka), P. Żbik, Jaworski, G. Kocot, K. Żbik (75. P. Lasoń)

Zagórzanka: Ryszka - Motyczko (90. K. Kosowski), Rogowiec, Dobrzański, Kułaga, Chrząszcz, Krawczyk, Gulik (85. Szczepina), P. Stępień, Hodur, Oczkowski (80. M. Kosowski)

Zagórzanka jest najlepiej punktującym zespołem w chrzanowskiej A-klasie w rundzie wiosennej. Wysoką, tegoroczną formę potwierdzili w zaległym spotkaniu z Wolanką. Przerwali tym samym dobrą passę gospodarzy, siedmiu ligowych meczów bez porażki z rzędu.
Wynik pojedynku został ustalony jeszcze przed przerwą. W 19. minucie prowadzenie gościom dał Dawid Motyczko, popisując się efektownym strzałem z półwoleja.
Drugiego gola dorzucił w 40. minucie Jakub Gulik, wykorzystując niefrasobliwość defensywy miejscowych.
Od 44. minuty drużyna z Zagórza musiała sobie radzić w dziesięciu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał bowiem Rafał Dobrzański.
Gra w osłabieniu nie przeszkodziła zbytnio przyjezdnym. W pierwszych fragmentach drugiej odsłony to oni byli bliżsi podwyższenia wyniku. Klarownych okazji nie wykorzystał m.in. grający trener Zagórzanki Artur Oczkowski. Popularny „Oko" zmarnował dwie sytuacje... oko w oko z bramkarzem.
Wolanka do końca walczyła o zmianę rezultatu, ale bezskutecznie. W 74. minucie piłka wylądowała co prawda w bramce gości, ale arbiter nie uznał trafienia. Dopatrzył się bowiem faulu Piotra Żbika na Grzegorzu Ryszce.


Start Kamień - Korona Lgota 4-0

Victoria Zalas - SPRiN Regulice 2-0

Fablok Chrzanów - MKS Alwernia 2-0 (mecz rozegrany we wtorek)