Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Drabiny magazynowe, które poprawiają jakość pracy. Dlaczego, dla kogo, które modele są najpopularniejsze?

04.06.2019 10:35 | 0 komentarzy | 893 odsłony | red

Obecnie producenci drabin magazynowych oferują mnóstwo najróżniejszych konstrukcji ułatwiających pracę na wysokości w halach magazynowych i produkcyjnych. W artykule informujemy, dlaczego warto wybrać dedykowaną drabinę magazynową do pracy w obiektach magazynowych, jakimi cechami powinna charakteryzować się taka drabina, a także zaprezentujemy najpopularniejsze modele drabin magazynowych.

0
Drabiny magazynowe, które poprawiają jakość pracy. Dlaczego, dla kogo, które modele są najpopularniejsze?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaka powinna być drabina magazynowa?

Prace na wysokości wiążą się ze znacznym ryzykiem, dlatego też drabiny magazynowe powinny zapewniać pracownikom przede wszystkim odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Podstawą powinno być spełnianie przez drabinę wymogów normy EN 131.

Pracownicy magazynowi podczas pracy intensywnie eksploatują drabiny magazynowe, dlatego też drabiny tego typu powinny być wyposażone w rozwiązania, które poprawią komfort ich użytkowania oraz zagwarantują odpowiednią wygodę pracownikom.

Dobrej jakości drabina magazynowa powinna być wyposażona w odpowiednich wymiarów podest roboczy z burtami ochronnymi, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort operatorowi. Wchodzenie i schodzenie z drabiny ułatwią także szerokie i głębokie stopnie. W pracach magazynowych niekiedy potrzebne jest miejsce, w którym operator będzie mógł odłożyć niezbędne przyrządy – nożyk, taśmę czy czytnik. W tym celu świetnie sprawdzą się drabiny wyposażone w torby na narzędzia.

Drabina magazynowa – dla kogo okaże się niezbędna?

Drabiny magazynowe ECI sprawdzą się nie tylko w magazynach. Z konstrukcji tego typu z powodzeniem można korzystać w sklepach i handlowych obiektach wielkopowierzchniowych, w obiektach przemysłowych, fabrykach, warsztatach oraz serwisach. Co więcej, drabiny magazynowe mogą być użytkowane także na zewnątrz tego typu obiektów. Różnorodność konstrukcji drabin, ich niezawodność oraz sprawdzone rozwiązania techniczne gwarantują komfortową i bezpieczną eksploatację niezależnie od warunków przestrzennych i rodzaju przeprowadzanych prac.

Popularne konstrukcje i modele drabin magazynowych

Wśród najpowszechniejszych drabin magazynowych prym wiodą aluminiowe jezdne drabiny – m.in. modele Faraone SMT. Są to składane jezdne konstrukcje, które idealnie sprawdzają się do prac magazynowych, zabezpieczając operatora przed upadkiem oraz ułatwiając mu schodzenie i wchodzenie po drabinie.

Popularnymi modelami są także aluminiowe drabiny teleskopowe z bezpieczną, zabudowaną platformą Faraone PLS oraz drabiny aluminiowe przejezdne Faraone MF.TS do bardziej wymagających prac na wysokości. W magazynach doskonale sprawdzą się również stabilne drabiny pomostowe i rozstawne, a także wysokie drabiny montażowe magazynowe.

Powyższy artykuł został opracowany we wspólpracy z firmą ECI zajmującą się profesjonalnym zaopatrzeniem przemysłu.( eci.com.pl )