Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Wybór wózka widłowego – lepszy elektryczny, czy spalinowy?

03.06.2019 12:02 | 0 komentarzy | 707 odsłon | red

Materiał promocyjny

Spalinowe wózki widłowe, zasilane za pomocą napędu Diesla lub silnika gazowego, są bardzo ekonomicznymi i mocnymi pojazdami, sprawdzającymi się niemalże w każdej sytuacji. Rozwój technologii sprawia jednak, że nowoczesne wózki elektryczne stają się nie lada konkurencją. Który wózek lepiej wybrać?

0
Wybór wózka widłowego – lepszy elektryczny, czy spalinowy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za wyborem wózków elektrycznych z pewnością przemawia ich cicha praca i brak emisji jakichkolwiek spalin. Chociaż najlepsze wózki elektryczne także są w stanie podnosić towary o wadze do 8 ton, to jednak za najwytrzymalsze uznaje się spalinowe wózki widłowe oferujące wielogodzinną pracę i wielofunkcyjność.

Wózki spalinowe – niezastąpiona klasyka

Duży udźwig (maksymalna siła nośności) i wytrzymałość to dwie cechy, które dla większości przedsiębiorców są najistotniejsze. Spalinowe wózki widłowe w takim wypadku wydają się najlepszym rozwiązaniem, charakteryzują się bowiem dużą mocą i ekonomicznością. Nowoczesne wózki widłowe z silnikiem Diesla lub napędem gazowym są wyjątkowo proste w utrzymaniu, niedrogie w eksploatacji i oferują możliwość wielogodzinnej pracy w systemie wielozmianowym. Dokonując zakupu spalinowego wózka widłowego od zaufanego producenta, pracodawca zyskuje pewność, że maszyna będzie mogła pracować prawie cały czas.

Niewątpliwym atutem wózków spalinowych jest ich wielofunkcyjność. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które umożliwiają „przebranżowienie” pojazdu z wózka widłowego np. na minikoparkę. Dzięki dużej mocy i pojemności silnika urządzenia te są tak wytrzymałe, że nic nie powinno im się oprzeć.

Zalety elektrycznych wózków widłowych

Współcześnie przedsiębiorca decydujący się na zakup wózka widłowego nie ma ułatwionego wyboru. Oprócz klasycznych wersji spalinowych na rynku znaleźć można coraz atrakcyjniejsze wózki elektryczne. Charakteryzują się one dużą wygodą i prostotą sterowania, wytrzymałością (udźwig nawet do 8 ton) i cichym trybem pracy. Nowoczesne wózki widłowe elektryczne mogą pracować na jednej baterii nawet przez ok. 8 godzin. Elektryczne wózki widłowe nie emitują spalin, dlatego polecane są zwłaszcza do pracy w chłodniach i magazynach składujących żywność.

Materiał promocyjny