Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wciąż można się załapać na dofinansowanie do fotowoltaiki, solarów i pomp ciepła

29.05.2019 22:30 | 7 komentarzy | 4 598 odsłony | Marek Oratowski

W środę w Chrzanowie spotkali się zainteresowani dofinansowaniem z funduszy unijnych do montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.

7
Wciąż można się załapać na dofinansowanie do fotowoltaiki, solarów i pomp ciepła
Środowe spotkanie informacyjne dotyczące OZE odbyło się w sali odczytowego MOKSiR-u
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt obejmuje powiaty chrzanowski, brzeski oraz nowotarski. W jego ramach zostanie zamontowanych 3600 instalacji: kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz ekologicznych kotłów na biomasę.
Rozpoczęły się spotkania informacyjne dla osób z listy podstawowej (są na niej osoby zdeklarowane od kilku lat na taką inwestycję) oraz rezerwowej (wciąż w gminach można się na nią zapisać).

Na środowym spotkaniu w Chrzanowie menadżer projektu Bogusław Szpyt poinformował, że w najbliższych tygodniach rozpocznie się podpisywanie umów z pierwszymi osobami. Udział własny mieszkańców to 40 procent kosztów inwestycji. Przy podpisywaniu umowy trzeba będzie wpłacić dwa tysiące złotych, a resztę po wybraniu w przetargu wykonawcy projektu. Prawdopodobnie lista beneficjentów zostanie dopięta do września tego roku. Instalacje będą montowane od końca 2019 roku i przez cały 2020 rok.

Kolejne spotkania informacyjne przed nami. W poniedziałek 3 czerwca 2019 r. o godz. 19 w DK Sokół spotkają się zainteresowani z gminy Trzebinia, a we wtorek 4 czerwca o godz. 17 w LCK mieszkańcy Libiąża.

Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym, papierowym wydaniu "Przełomu".