Nasi strażacy wbiegli na 49. piętro w bojowym umundurowaniu

29.05.2019 16:30 | 2 komentarze | 4 124 odsłony | Marek Oratowski

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach w najwyższym budynku w Polsce - Sky Tower we Wrocławiu. Sukcesy w tej imprezie zaliczyli reprezentanci powiatu chrzanowskiego.

2
Druhny z drużyny Chrzanowskie Ogary na mecie, czyli ostatnim piętrze wieżowca Sky Tower fot. Fb Ogary Powiatu Chrzanowskiego

Zawody polegały na indywidualnym pokonaniu 49 pięter budynku w pełnym umundurowaniu bojowym z maską twarzową oraz aparatem ochrony dróg oddechowych. Zawodnicy mieli do przebycia 1142 schody z metą na wysokości 212 metrów.

W imprezie uczestniczyła drużyna Ogary Powiatu Chrzanowskiego, złożona z przedstawicieli OSP. Najwyżej uplasowała się Katarzyna Brzóska z OSP Chrzanów. Z czasem 17 minut i 40 sekund zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet.

Inna reprezentantka powiatu chrzanowskiego Izabella Prochal-Kuchcińska zajęła czwartą lokatę wśród pań. W zawodach uczestniczyła też ich koleżanka Sylwia Mazgaj.

Druhowie Marcin Zelech i Paweł Zelech wzięli udział w rywalizacji strażaków bez munduru bojowego. Uplasowali się w połowie stawki.

By szlifować formę, wszyscy przed zawodami trenowali w CH Max w Chrzanowie.