Chrzanów

Piłkarze Fabloku powalczą o wyjazd do Dortmundu

27.05.2019 15:00 | 0 komentarzy | 3 754 odsłony | Michał Koryczan

Drużyna z Chrzanowa awansowała do krajowego finału turnieju trzynastolatków o puchar firmy Deichmann.

0
Drużyna Fabloku Chrzanów. Fot. Z archiwum klubowego

Zespół Fabloku przeszedł przez eliminacje jak burza. W czternastu meczach zdobył 42 punkty, legitymując się znakomitym bilansem bramkowym 133-9.

W miejskim finale w Krakowie, chrzanowscy futboliści, grający pod szyldem Grecji, odnieśli komplet efektownych zwycięstw. Pokonali kolejno: 11-0 Meksyk, 10-1 Paragwaj, 8-0 Antiguę i w finale 7-0 Urugwaj (Garbarnia Kraków).

Królem strzelców imprezy (eliminacje plus finały) został Piotr Zieliński, który zdobył 69 bramek. Drugi w klasyfikacji snajperów był jego kolega klubowy Tomasz Dusik, strzelec 41 goli.

Chrzanowski zespół, prowadzony przez trenera Łukasza Matusika wystąpił w składzie: Dawid Kraczka, Igor Kurdziel, Filip Śmiłek, Mateusz Tekieli, Maciej Kubala, Oskar Stępniak, Piotr Zieliński, Tomasz Dusik, Konrad Machowski i Dawid Szewczyk.

Drużyna Fabloku awansowała do ogólnopolskiego finału turnieju o puchar firmy Deichmann. Jak zapowiada Łukasz Matusik, zespół chce powalczyć w nim o zwycięstwo i w nagrodę pojechać do Dortmundu.

- Byłaby to świetna sprawa na zakończenie przygody tego rocznika w Fabloku Chrzanów - mówi Łukasz Matusik.