Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Proponujemy Wam do poczytania na weekend

24.05.2019 13:19 | 1 komentarz | 751 odsłon | Redakcja

W tym tygodniu proponujemy do poczytania sensacyjny materiał o tym jak właścicielka firmy transportowej z Libiąża poprosiła o pomoc policję, a skończyło się zatrzymaniem jej kierowcy z kontrabandą we Francji. Przybliżamy też historie kobiet, które bez końca poświęciły się swoim dzieciom oraz młodej matki, walczącej o swoje życie. Wraz z Barbarą i Pawłem „wybraliśmy się" także na rowerach w podróż po Azji i Australii.

 

1
Proponujemy Wam do poczytania na weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwrócili się do policji, skończyło się kratami we Francji

Podejrzewała, że ktoś próbuje wykorzystać jej firmę do przewozu nielegalnego towaru. Chciała zachować się uczciwie i podjęła współpracę z policją. Straciła 5 tysięcy euro i mnóstwo nerwów.
Pod koniec kwietnia Agnieszka Siuda usłyszała od jednego ze swoich kierowców, że zlecenia transportów z pewnego magazynu w Luksemburgu do Wielkiej Brytanii wydają mu się podejrzane. Podczas załadunku auto wjeżdżało na halę, zamykała się za nim roleta, ładowano palety, a kierowca w tym czasie miał się nawet nie zbliżać do towaru. Gdy następował rozładunek w Dover - pod wskazany adres podjeżdżał samochód, towar szybko przerzucano, a chwilę później auto odjeżdżało z piskiem opon - opisuje historię Agnieszka Filipowicz, dziennikarka "Przełomu".

 

 

Młoda matka potrzebuje pomocy


Jeszcze rok temu nic nie wskazywało na to, że coś jest nie tak. Nagle zaczęły się jednak bóle głowy, a z dnia na dzień było coraz gorzej. Tabletka za tabletką tylko łagodziły objawy. Neurolog podejrzewał migrenę, ale oprócz środków przeciwbólowych nie zapisał nic, bo przecież z migreną da się żyć. 21-letnią Dianę Zając z Trzebini odwiedziła Ewa Solak.

 

 

Kurtyna idzie w górę


To nasze pierwsze, wspólne dziecko - tak o swojej płycie mówią muzycy z zespołu Kurtyna. Krążek nosi tytuł „32-500" i nawiązuje do kodu pocztowego Chrzanowa - miasta, z którego pochodzą wszyscy członkowie grupy. Rozmawiała z nimi Anna Jarguz.

 

Zawód: mama


W dokumentach mogłoby wyglądać to tak: stan cywilny - mężatka; wiek - młoda (mimo cieni pod oczami, czyli oznak nieprzespanych nocy); wykształcenie - wyższe, z miłości; pasja - po pierwsze: dobro własnych dzieci, później indywidualne hobby; znaki szczególne - troska w spojrzeniu, bezpieczeństwo w gestach; godziny pracy - całodobowo; wykonywany zawód - MAMA. Z kobietami, które bez końca poświęcają się dzieciom rozmawiała Natalia Feluś.

 

Podróż mniej więcej terminowa


Barbara i Paweł Lofflerowie z Chrzanowa na rowerze zwiedzają Australię i Azję. Rozpoczęli ją w 10. rocznicę swojego poznania, czyli 24 październik ubiegłego roku. W rozmowie z Markiem Oratowskim opowiadają, co ich w drodze zachwyciło i zdziwiło.

 


Powyższe materiały znajdziecie w bieżącym (15) wydaniu tygodnika "Przełom", dostępnym w punktach sprzedaży oraz w wersji PDF tutaj.


Znasz kogoś interesującego, kogo przygody mogą zachwyć innych? A może sam masz niespotykane hobby? Skontaktuj się z nami, zostań bohaterem jednego z naszym materiałów - gazeta@przelom.pl z dopiskiem "temat dla Przełomu".